Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

«ОЩАДБАНК» ПРИЄДНУЄТЬСЯ ДО ПІДТРИМКИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ ЄБРР

14.02.2025

За підтримки ЄС і Франції проєкт забезпечить 100 млн євро нових кредитів, спрямованих на посилення енергетичної безпеки України           

 

«Ощадбанк» став третім банком в Україні, який приєднався до Програми підтримки енергетичної безпеки ЄБРР (ESSF) – знакової програми, яка дає змогу фінансовому сектору країни забезпечити кращий доступ до фінансування інвестицій в енергетичну безпеку. Це було зроблено вслід за «Укргазбанком» і «ПриватБанком», які приєдналися до ESSF у вересні.

 

Банк надає інструмент розподілу ризиків на портфельній основі без попереднього фінансування, який частково покриває кредитні ризики за субкредитами, які надаватимуться «Ощадбанком» на загальну суму до 100 млн євро. Це сприятиме кредитуванню банком мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП), корпоративних клієнтів середньої капіталізації, муніципалітетів і приватних домогосподарств із метою впровадження заходів із децентралізованого виробництва й зберігання енергії, а також підвищення енергоефективності, які є критично важливими для енергетичної безпеки України.

 

Усі субпозичальники в межах ESSF отримають технічну допомогу зі структуруванням та реалізацією своїх інвестицій. Принаймні 70% субкредитів підтримають проєкти, які відповідають критеріям переходу до зеленої економіки (GET).

 

До 20% від загальної суми субкредитів будуть спрямовані на фінансування довгострокових капітальних інвестицій ММСП для модернізації їхніх технологій та обладнання до стандартів ЄС у межах Кредитної лінії EU4Business – ЄБРР. Прийнятні субпозичальники отримають технічну допомогу за рахунок коштів ЄС, а також грантову підтримку, яка фінансується через Спеціальний фонд кризового реагування ЄБРР (CRSF).

 

«Житлові» субпозичальники (домогосподарства, а також товариства співвласників житла) отримають до 10% від загального обсягу інвестицій у межах проєкту. Крім того, вони зможуть скористатися грантовою підтримкою, що фінансується через CRSF.

 

Грантова підтримка субпозичальників, які відповідають вимогам, покриє 10-30% їхніх інвестиційних витрат, що фінансуються в межах ESSF. Підвищені суми грантів передбачені для підприємств і домогосподарств, які постраждали найбільше від війни в Україні (у тому числі тих, які зазнали знищення, втрати активів або були переміщені через війну), а також субпозичальників, які сприяють реінтеграції ветеранів війни, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та/або тих, хто перебуває на тих територіях України, які суттєво постраждали від війни.

 

Інструмент ЄБРР підтримуватиметься частковими гарантіями покриття ризику першого збитку, наданими Францією, а також у межах Української інвестиційної програми Європейського союзу (UIF).

 

Програма ESSF є ще одним прикладом реагування ЄБРР на енергетичну кризу в Україні на тлі атак з боку росії на її критично важливу енергетичну інфраструктуру, що призвели до втрати понад 9000 МВт генеруючих потужностей у країні, а також суттєво вплинули на здатність України підтримувати економічну та промислову діяльність.

 

Через ESSF Банк частково покриває ризики фінансових установ-партнерів за субкредитами на загальну суму 700 млн євро для фінансування інвестицій у децентралізоване виробництво й зберігання енергії, а також заходи з підвищення енергоефективності. Український бізнес, державні підприємства, включно з муніципалітетами, муніципальними компаніями та домогосподарствами, мають право на отримання субкредитів у межах ESSF, зміцнюючи таким чином свою стійкість – як до безпосередніх ризиків для енергетичної безпеки, так і до середньострокових наслідків зміни клімату.

 

Джерело: ЄБРР