Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЛАН УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ ДО 2033 РОКУ

06.02.2025

Кабінет Міністрів України затвердив Національний план управління відходами до 2033 року та План заходів з його реалізації (Розпорядження № 1353-р від 27.12.2024 р.), повідомляє у своєму юридичному дайджесті компанія ARZINGER.

 

Національний план управління відходами є рамковим документом планування, яким визначаються головні напрями реалізації державної політики у сфері управління відходами. Національний план охоплює всю територію України та підлягає перегляду кожні чотири роки з дати набрання чинності. Результати оцінки ефективності його впровадження, яка проводитиметься один раз на два роки, оприлюднюватимуться на офіційному вебсайті Міндовкілля.

 

 

У документі детально описано поточний стан сфери управління відходами різного походження. Передбачається, що в результаті реалізації Національного плану мають бути досягнені ряд кількісних і якісних показників, серед яких:

  • підвищення рівня підготовки до повторного використання та рециклінгу побутових відходів не менше 10% їх маси до 2025 року, 20% — до 2030 року;
  • збільшення до 85% охоплення послугою з управління побутовими відходами до 2033 року;
  • впровадження в населених пунктах системи роздільного збирання побутових відходів;
  • організація компостування зелених відходів із громадських парків та садів;
  • створення загальнонаціональної мережі регіональних полігонів для видалення побутових відходів до 2033 року (необхідно 146 полігонів);
  • підвищення рівня підготовки до повторного використання, рециклінгу та іншого відновлення матеріалів, відходів будівництва та знесення, що не є небезпечними, щонайменше до 70% за масою до 2033 року.

 

Встановлено, що Україна повинна зменшити захоронення біовідходів (значну частину яких становлять відходи харчових продуктів або харчової промисловості) на полігонах і звалищах за допомогою встановлення сортувальних ліній для відокремлення біовідходів на місцях видалення відходів.

 

У розрізі формування державної політики та створення інфраструктури у сфері управління відходами упаковки планується встановлення вимог до маркування та дизайну упаковки, обмежень щодо використання небезпечних речовин в упаковці, розроблення й подання на затвердження національних стандартів для упаковки, створення інфраструктури для збирання, зберігання, підготовки до повторного використання, рециклінгу, іншого відновлення відходів упаковки.

 

Крім того, планується створення реєстру виробників продукції, щодо якої встановлено розширену відповідальність виробника, та реєстру організацій розширеної відповідальності виробників, які містять відповідні розділи щодо відходів упаковки, відходів електронного та електричного обладнання, відходів батарей та акумуляторів, транспортних засобів, знятих з експлуатації, мастил (олив), шин, текстилю.

 

Джерело: ARZINGER