Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПЕТЛЯ МЕБІУСА

13.07.2023

Значення цього символу при маркуванні товарів. Це питання розкриває керівник відділу маркетингу ТОВ «Бюро Міжнародної Сертифікації» (учасника партнерства Систем Міжнародної Сертифікації SIC) Дар’я Колеснікова:

 

Петля (листок) Мебіуса — це універсальний символ для позначення вторинної переробки. Вона зображена на упаковці для вказівки на те, що матеріали упаковки можуть бути перероблені або вже були перероблені. Цей символ часто використовується на пластикових упаковках, але він також може з'являтися на упаковках з паперу, металу, скла тощо. Нанесення петлі Мебіуса на упаковку має кілька цілей:

  • Стимулювання переробки: Цей символ нагадує споживачам про важливість переробки і може заохочувати їх викидати упаковку у відповідний контейнер для переробки.
  • Інформація про екологічну відповідальність: Компанії, які використовують упаковку, яка може бути перероблена, можуть використовувати цей символ, щоб демонструвати своє прагнення до збереження довкілля.
  • Сприяння продажам: Деякі споживачі віддають перевагу продуктам з екологічною упаковкою, тому цей символ може стати додатковим стимулом для покупки.

 

Згідно Державного стандарту України ДСТУ 14021:2016 «Екологічні маркування та декларації. Екологічні самодекларації (Екологічне маркування типу II)», при декларуванні тверджень «придатний для повторного перероблення» або «вміст повторно переробленого матеріалу» слід використовувати листок Мебіуса.

 

Сьогодні на упаковці різноманітної продукції українського виробництва можна побачити цей знак. Це пояснюється тим, що у виробництві упаковки в Україні все частіше використовуються матеріали, які були піддані процесу переробки.

 

Водночас, листок Мебіуса може також з'являтися на різних товарах та виробах, таких як будівельні матеріали, текстиль та навіть взуття. Це свідчить про те, що в цих продуктах були використані матеріали, які мають походження з вторинної переробки, тобто були виготовлені зі вторинної сировини, що допомагає зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та сприяє створенню більш сталого та екологічного виробництва.