Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Опитування VCI

10.07.2020

Німецька асоціація хімічної індустрії (Verband der Chemischen Industrie) провела серед своїх членів опитування щодо наслідків пандемії, викликаної COVID-19. Серед членів асоціації також 20 виробників полімерів, які також входять в асоціацію Plastics Europe Deutschland. Результати опитування: головна проблема у виробництві пластмас - скорочення замовлень на підприємствах і численні випадки анулювання замовлень. Більше 40% опитаних компаній вважають, що криза сильно вплинула на їх роботу, близько 25% говорять про «дуже важке» положення.

Члени асоціації Plastics Europe Deutschland, які брали участь в опитуванні VCI виявили ще й інші посилюючі проблеми, що відобразилися, наприклад, на очікуваннях щодо обсягу продажів. У Німеччині більше половини виробників полімерів очікують великих збитків. В Європі в цілому більше ніж 65% респондентів прогнозують значне зниження обсягів продажів. У більш ніж 90% виробників пластмас через коронакризіс скорочується завантаження виробничих потужностей.

Третина опитаних виробників пластмас побоюється нестачі ліквідності в майбутньому, але більшість компаній поки не бачать цієї небезпеки. Проте, клієнти вже просять про більш тривалі відтермінування оплати. До сих пір було зафіксовано тільки кілька випадків неплатежів, пов'язаних з пандемією.

Більше 60% компаній сумніваються, що вони найближчому майбутньому зможуть відновитися після спадів в продажах або виробництві. Очікуються також довгострокові наслідки, оскільки майже половина всіх інвестицій в основні засоби буде відкладена. Пандемія також скорочує інвестиції в дослідження і розробки, хоча значна частина запланованих інвестицій має здійснюватися відповідно до плану.

На думку Міхаеля Цобеля (Michael Zobel), голови правління асоціації Plastics Europe Deutschland, крок в правильному напрямку у вигляді плану відновлення представлений Комісією ЄС. Він скептично ставиться до урядових заборон або зборів, наприклад, щодо неперероблених відходів полімерної упаковки. Щоб переробляти полімерні відходи в якості цінної сировини, необхідні подальші зусилля, наприклад, щодо розробки виробів, придатних до вторинної переробки, процесів поділу, сортування і переробки відходів.