Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БІОПОЛІМЕРІВ

09.12.2020

Світовий потенціал виробництва біополімерів збільшиться з приблизно 2,1 млн. т у 2020 р. до 2,8 млн. т у 2025 р. Інноваційні біополімери, такі як РР на основі біопрепарату (поліпропілен) та особливо PHA (полігідроксиалканоати), продовжують стимулювати це зростання. З моменту виходу PHA на ринок, частка цього важливого сімейства полімерів продовжувала зростати. Виробничі потужності планується успішно збільшити майже в 7 разів протягом наступних 5 років. Виробництво полімолочної кислоти (PLA) також буде продовжувати зростати завдяки новим інвестиціям у виробничі майданчики PLA в Китаї, США та Європі. На даний час біорозкладні полімери становлять майже 60 % світових виробничих потужностей з виробництва біополімерів. PHA та PLA мають біологічну основу, біологічно розкладаються та мають широкий спектр фізичних та механічних властивостей.

До 2025 року виробничі потужності РР на біологічній основі збільшаться більш ніж утричі. Це пов’язано з широким застосуванням РР у широкому діапазоні секторів. РР - це дуже універсальний матеріал, який має відмінні бар’єрні властивості і є одним із найпоширеніших товарних полімерів. Біологічну версію цього олефіну чекали багато років. Протягом найближчих років планується запуск нових потужностей для РЕ на біологічній основі в Європі та Південній Америці. На відміну від цього, РЕТ на біологічній основі буде сприяти лише невеликій частці загальних можливостей. Наміри збільшити виробничі потужності не були реалізовані такими темпами, як було передбачено у попередні роки. Натомість акцент змістився на розробку РЕF (поліетиленфураноат), нового полімеру, який, як очікується, надійде на ринок у 2023 році. РЕF є порівнянним з РЕТ, але повністю на біологічній основі і, крім того, має чудові бар’єрні властивості, що робить його ідеальним матеріалом для пляшок з напоями.


Упаковка залишається найбільшою галуззю застосування біополімерів – майже 47 % (0,99 млн. т) від загального ринку біополімерів у 2020 р. Дані також підтверджують, що матеріали з біополімерів вже використовуються в багатьох інших секторах, і портфель заявок продовжує диверсифікуватися. Такі сегменти, як споживчі товари чи продукція сільського господарства та садівництва, продовжують збільшувати свою відносну частку.


Азія залишається головним виробничим центром, де в даний час виробляється понад 46 % біополімерів. На даний час четверта частина виробничих потужностей знаходиться в Європі. За прогнозами, ця частка зросте до 28 % до 2025 року. «Нещодавно наша галузь оголосила про значні інвестиції у самому центрі Європейського Союзу. Європа має стати ключовим виробником біополімерів. Матеріал відіграватиме важливу роль у досягненні кругової економіки. Виробництво «місцевого для місцевого» прискорить впровадження біополімерів на європейському ринку», – говорить Хассо фон Погрелл, керуючий директор європейської асоціації біополімерів.


За оцінками, у 2020 р. земля, яка використовується для вирощування відновлюваної сировини для виробництва біополімерів, становитиме 0,7 млн. гектарів, що складає 0,015 % світової сільськогосподарської площі в 4,7 млрд гектарів. Незважаючи на зростання ринку, прогнозоване у найближчі п'ять років, частка землекористування для біополімерів лише трохи зросте до 0,02 %. «Ми не втомлюємося підкреслювати, що між відновлюваною сировиною для їжі, кормів та біополімерів немає конкуренції, – каже фон Погрелл, – 94 % всієї ріллі використовуються для пасовищ, кормів та їжі».


Оновлення ринкових даних 2020 р. складено у співпраці з Nova-Institute (Гюрт, Німеччина). Дані про глобальні виробничі потужності біополімерів базуються на дослідженні ринку «Біологічні будівельні блоки та полімери» від Nova-Institute (2020).


Джерело: Європейська асоціація біополімерів