Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

FSC® СЕРТИФІКОВАНА ПРОДУКЦІЯ ТА УПАКОВКА

13.10.2023

Споживачі в усьому світі все частіше вибирають продукти, вироблені відповідальним і екологічним способом. Їхнє усвідомлення того, як вибір покупки впливає на природнє середовище, зростає дуже швидко. Вони хочуть зменшити свій вплив на планету і тому все частіше вибирають товари з відповідними сертифікатами, які підтверджують, що ці продукти створені без шкоди для навколишнього середовища та з повагою до прав місцевих громад і працівників.

 

Споживачі використовують подібний підхід, коли мова йде про паперові вироби та упаковку: перед покупкою вони намагаються переконатися, що картон або папір, які використовуються у процесі виробництва, виготовлені з екологічно чистої сировини. Усвідомлюючи мінливе ставлення покупців, все більше і більше компаній у паперовій та картонній промисловості вирішують сертифікувати свою продукцію, забезпечуючи тим самим свою відданість захисту лісів і пов’язаних з лісами громад. Однією з найвідоміших і впізнаваних систем сертифікації у світі є FSC (Forest Stewardship Council®), яка підтверджує, що сировина, яка використовується у виробництві, надходить із лісів, які обслуговуються відповідально.

 

Поляки хочуть купувати відповідально
Як показало опитування споживачів, проведене у 2022 році дослідницькою компанією Ipsos на замовлення FSC, майже дві третини польських споживачів хочуть обирати продукти, які не шкодять рослинам і тваринам і не сприяють зміні клімату. Купуючи продукцію, половина респондентів звертає увагу на джерело деревини, з якої вони виготовляються. Сертифікат FSC є доказом для споживача того, що обіцянка виробника чи продавця щодо сталого виробництва виконана. Дослідження також доводить, що FSC є безсумнівним лідером у впізнаваності серед етикеток, які підтверджують відповідальне походження продукту – логотип FSC впізнає половина польських респондентів. Це також пов’язано з довірою: 64% польських респондентів заявляють, що вони більш готові довіряти брендам, які рекламують марку FSC або пропонують продукти, позначені такою маркою.

 

Виробники все частіше вирішують здійснювати заходи, які зменшують їхній вплив на навколишнє середовище. Це дозволяє їм залучати та утримувати клієнтів, які приймають відповідальні рішення про покупку. Спостерігаючи за ринком, можна навіть сказати, що відбувається ренесанс виробів з паперу та картону, які замінюють полімерні аналоги. Простий відхід від використання полімерів можна оцінити позитивно, але лише за умови, що альтернативна сировина буде отримана відповідальним способом, тобто з повагою до навколишнього середовища та прав місцевої громади та прав працівників.

 

FSC тиждень лісу
Компанії знають, наскільки важливий їхній імідж: позитивний може допомогти отримати нові контракти чи ринки, тоді як негативний може змусити споживачів не хотіти купувати продукти, оскільки виробничий процес не відповідатиме їхнім цінностям. Щоб охопити якнайширшу аудиторію інформацією про свою прихильність до сталого розвитку та продемонструвати споживачам свою екологічну прихильність, компанії регулярно проводять освітні та соціальні кампанії. Прикладом може бути FSC Тиждень лісу, який цього року проходить 23-29 вересня 2023 року.

 

FSC Forest Week – це глобальна кампанія, метою якої є привернути увагу підприємців і споживачів до того, як відповідальне управління лісами сприяє захисту навколишнього середовища, протидіє скороченню біорізноманіття та пом’якшує зміну клімату та пов’язані з нею негативні явища. Щороку до акції долучаються підприємці – власники ліцензії FSC. До них належать як невеликі сімейні підприємства, так і великі роздрібні мережі, що представляють низку різних галузей промисловості, у тому числі ті, що безпосередньо пов’язані з деревиною, наприклад виробництво паперу, паковання, друкарні, а також меблів, будівельних матеріалів та навіть іграшок. Сфера діяльності з просування кампанії включає заходи, які залучають не лише працівників, але й місцеві громади та споживачів – отримувачів продукції з лісу. FSC тиждень лісу цього року проходив 23-29 вересня.

 

Тиждень лісу FSC – це чудова можливість для компаній охопити широке коло споживачів повідомленням про свою екологічну діяльність. Здійснюючи прості проекологічні дії, компанії та їхні працівники можуть підтримувати власників і менеджерів лісів, які керують ними, сприяючи боротьбі зі зміною клімату, захищаючи біорізноманіття та співпрацюючи з місцевими громадами.

 

Джерело: RynekPapierniczy.pl