Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЄВРОПЕЙСЬКІ МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ГМО В УКРАЇНІ

05.09.2023

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №5839 «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки», пише SEEDS.


Законом запроваджуються європейські механізми державної реєстрації ГМО, вводиться заборона на вирощування та обіг: ГМО-кукурудзи — постійно, ГМО-цукрових буряків і ріпаку — протягом 5 років з дня набрання чинності Закону. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

 

Реалізація Закону дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС у сфері поводження з ГМО. Зазначається, що документ базується на 8 основних актах права Європейського Союзу у сфері ГМО.

 

Також встановлюються вимоги до використання маркувань «з ГМО», «без ГМО», «вироблено з ГМО-сировини» відповідно до норм законодавства ЄС. Споживач повинен бути впевнений у тій продукції, яку він споживає та мати право вибору.

 

Крім цього в Україні створюється Державний Реєстр ГМО, який вестиме Мінагрополітики.

 

Джерело: SEEDS