Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ENVI приймає звіт про стійкий єдиний ринок для бізнесу та споживачів

30.07.2020

14 липня 2020 р. Комітет ENVI (Комітет з питань навколишнього середовища) парламенту ухвалив проєкт висновку щодо доповіді за власною ініціативою «До більш стійкого єдиного ринку для бізнесу та споживачів». У звіті вимагається запровадження та використання обов'язкових систем депонування, таких як створені для пляшок, які дозволяють підтримувати якість матеріалу приблизно на одному рівні від одного використання до іншого. Ця поправка (AM), внесена Сірпою Пітікайнен (Sirpa Pietikainen), була прийнята, але інша аналогічна пропозиція, яку вона внесла із закликом до обов'язкового маркування екомарки та обов'язкової DRS для ПЕТ-пляшок, була відхилена. Звіт також включає низку поправок щодо сталого розвитку:
• Зелене відновлення: запровадити керівні принципи щодо екологізації, пов'язані з державною допомогою транснаціональним компаніям після проведення COVID-19.
• Нова бізнес-модель: хороший потенціал для моделі продукту як послуга, яку слід розвивати далі.
• Екодизайн: розширити Директиву з питань екологічного проєктування, щоб охопити всі товари та упаковки, розміщені на ринку ЄС, підлягають модернізації, повторному використанню і, нарешті, підлягають вторинній переробці на найвищому рівні таким чином, щоб якість матеріалу не погіршувалася; це повинно базуватися на розширеній відповідальності виробника (AM, поданий Sirpa Pietikainen) + заклики до вимог екологічного проєктування повинні бути обов'язковими.
• Маркування: сприяння порівнюваній та гармонізованій інформації про продукцію, включаючи добровільне маркування товарів, як для споживачів, так і для підприємств, заснованої на ґрунтовних даних та споживчих дослідженнях + розробити чіткі вказівки та стандарти щодо зелених претензій та зобов’язань, що перетворюються на екомарки.
• Відвантаження відходів: закликає Комісію вдосконалити рамки для транспортування відсортованих відходів та вторинних відходів в межах та за межами ЄС відповідно до Рамкової директиви щодо відходів, з метою сприяння життєздатності економічних умов на ринках переробки ЄС та забезпеченню ефективних екологічних умов захист у разі перевезення відходів за межі ЄС.
• Подвійна якість: закликає Комісію також належним чином вирішити питання про подвійну якість продукції та забезпечити, щоб люди у всіх державах-членах мали доступ до однакової якості харчових продуктів та інших продуктів, а також вони мали рівні права споживачів, такі як право на ремонт незалежно від того, в якій державі-члені вони проживають.

 

Повний перелік поправок до ENVI можна знайти тут, а ті, що були прийняті, є тут. Голосування в комітеті парламенту з питань споживачів (ІМКО) заплановане на 28 вересня.

 

Джерело: EXPRA