Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

КОНДИТЕРСЬКА ПРОМИСЛОВІСТЬ НІМЕЧЧИНИ Б’Є НА СПОЛОХ

17.05.2021

Виробникам кондитерських виробів та снеків все частіше не вистачає ключових пакувальних матеріалів.


Пандемія коронавірусу впливає на багато секторів економіки. Кондитерська промисловість Німеччини спостерігає значні зміни у таких важливих видах упаковки, як картон, папір. Тут, крім серйозного збільшення вартості, виникають вузькі місця та дефіцит поставок, повідомляє Німецька асоціація кондитерської промисловості (BDSI). Основною причиною цього є зростаючий міжнародний попит, що призводить до зростання вартості та дефіциту багатьох видів сировини для цих пакувальних матеріалів. На даний час постачання сировини для полімерної упаковки також потерпає від нестабільності та дефіциту. Імпорт сировини до Європи не реалізується, оскільки він перенаправляється на інші континенти, також спостерігається погіршення ситуації, пов’язане із зупинкою роботи заводів та заявами про форс-мажорні обставини постачальниками сировини в Європі. Нещодавно ціни зросли одночасно в декількох категоріях з великою швидкістю.

 

«Ми з великим занепокоєнням спостерігаємо за сучасними подіями щодо відсутності безпеки постачання вкрай необхідних пакувальних матеріалів. Має бути можливим безпечне фасування харчових продуктів, включаючи кондитерські вироби, снекі або морозиво. Компанії в цій галузі докладають максимум зусиль, не шкодуючи коштів, щоб захиститися від вузьких місць поставок та зупинки виробництва постачальників упаковки», - пояснює д-р Карстен Бернот, генеральний директор Німецької асоціації кондитерської промисловості. (BDSI).

 

Лише нещодавно Industrievereinigung Kunststoffverpackungen (Промислова асоціація полімерної упаковки) повідомила, що 84 % її членів, які беруть участь в позачерговому опитуванні, проведеному асоціацією, повідомили про погану або дуже погану ситуацію з поставками. Згідно з опитуванням, вісім із десяти виробників полімерної упаковки змушені були скоротити виробництво через дефіцит сировини. Ситуацію погіршує той факт, що два з трьох виробників полімерної упаковки постраждали від одного або декількох випадків форс-мажорних обставин, сказав він. Хоча деякі постачальники детально описували причини дефіциту виробництва, інші вважали просте посилання на «непередбачувані обставини» достатнім для пояснення форс-мажорних обставин, повідомляє Industrievereinigung Kunststoffverpackungen.

 

Асоціація виробників гофрокартону (Verband der Wellpappen-Industrie eV / VDW) також попереджає про дедалі швидшу спіраль витрат. BDSI закликає всіх партнерів у ланцюзі постачання пакувальних матеріалів якомога швидше вирішити цю складну ситуацію, щоб не поставити під загрозу постачання - особливо для продуктів харчування.