Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ ВІДКРИЛА ЦЕНТР ЗНАНЬ

30.10.202021.10.2020 р. Європейська Комісія відкрила новий Центр знань з питань біорізноманіття: універсальний магазин науково обґрунтованих доказів для захисту природних екосистем, які забезпечують нас продуктами харчування, ліками, матеріалами, відпочинком та добробутом.


Центр знань надасть найновіші знання про біорізноманіття для посилення впливу політики ЄС.


Це також допоможе відстежувати реалізацію Стратегії ЄС щодо біорізноманіття на 2030 рік , яка має на меті поставити європейське біорізноманіття на шлях відновлення до кінця десятиліття.


Центр знань, започаткований під час Зеленого тижня ЄС, буде безпосередньо вирішувати проблеми, виявлені першою в історії оцінкою екосистем в ЄС, проведеною JRC. Оцінка показує, що природні зони Європи - від лісів, річок та озер до сільськогосподарських угідь, міських зелених насаджень та ґрунтів - зазнають все більшого тиску.


Автори виявляють, що існує безліч даних про біорізноманіття, які могли б допомогти прийняти правильні дії для пом'якшення цього тиску, але значна частина з них залишається невикористаною.


Уповноважений з питань навколишнього середовища, океанів та рибного господарства Вірджініюс Сінкявічюс сказав: «Робиться лише те, що вимірюється. Якщо ми хочемо досягти стратегії ЄС у галузі біорізноманіття, нам потрібно краще поєднати всі точки, і для цього нам потрібні надійні дані. Це стосується стану запилювачів, впливу пестицидів на навколишнє середовище, значення природи для бізнесу чи економічного обґрунтування рішень, заснованих на природі. Нам також потрібно повною мірою використовувати цифрові перетворення, спостереження Землі та науку про громадян. Новий центр знань об'єднає все це разом, покращуючи спосіб створення та управління знаннями про біорізноманіття».


Уповноважений з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді, відповідальна за Спільний науково-дослідний центр, Марія Габріель сказала: «Наука має відігравати вирішальну роль у збереженні нашого біорізноманіття. На чолі з нашими власними вченими в Об'єднаному дослідницькому центрі, новий Центр біорізноманіття допоможе європейському та світовому дослідницькому співтовариству та політичним діячам зібрати та осмислити широкий спектр доступної інформації, впорядкувавши її до ефективної політики, яка захищає екосистеми Європи та послуги, які вони надають європейським громадянам».


Центр знань з питань біорізноманіття забезпечить:

  • Універсальний магазин ключової інформації про біорізноманіття та вплив відповідної політики;
  • Платформу, на якій можна відстежувати прогрес Стратегії ЄС щодо біорізноманіття на 2030 рік;
  • Інтерфейс для вчених для зв’язку, обміну результатами досліджень та ефективнішого спрямування їх на підтримку політики ЄС.


Джерело: ec.europa.eu