Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЄБРР підтримує розширення українського ритейлера Новус

02.09.2020

У Києві буде побудований перший “зелений” дистрибуційний центр


Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і український харчовий ритейлер Новус Груп (Новус) сприяють запровадженню сучасних стандартів ритейлу та логістики будівництвом першого в країні “зеленого” дистрибуційного центру в місті Києві та нових магазинів по всій країні.


ЄБРР підтримує “Новус” пакетом фінансування $100 млн, з яких $35 млн буде синдиковано з комерційними банками.


Фінансування буде використане для будівництва та обладнання більш ніж 30 нових магазинів “Новус” до кінця 2022 року, що майже вдвічі збільшить загальну кількість супермаркетів цього ритейлера в Україні.


“Новус” також використає частину цих коштів для будівництва першого “зеленого” дистрибуційного центру – найсучаснішого логістичного об’єкту, який відповідатиме принципам екологічного будівництва Building Research Establishment Environmental Assessment Method (BREEAM). Безфреонові та безаміачні системи охолодження, що будуть встановлені в цьому центрі, є новинкою для українського ринку харчового ритейлу.


Працюючи в Україні і належачи литовськім інвесторам, Новус Груп з 2013 року є одним з ключових клієнтів ЄБРР в роздрібному секторі країни. Фінансова допомога та експертні консультації банку допомогли компанії Новус стати еталоном з точки зору корпоративної соціальної відповідальності, сумлінності, принципів екологічного та соціального менеджменту.


Грантове фінансування для проекту надане урядом Японії та ЄС через Центр фінансування і передачі технологій у сфері кліматичних змін ЄБРР (FINTECC).


Новус - це мультиформатний український продовольчий ритейлер з чисельністю співробітників понад 5500 осіб. Він управляє мережею магазинів загальною площею понад 220 000 квадратних метрів. З моменту запуску бізнесу в 2009 році Новус Груп зосередилася на наданні найвищих роздрібних послуг найвищого гатунку клієнтам по всій Україні.


ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання майже €14,4 млрд в рамках 476 проектів у країні.


Джерело: ЄБРР