Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЄБРР надає кредит для сприяння розвитку українського бізнесу

18.06.2021

 

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз надають нові кошти для підтримки мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) в Україні. Кошти кредиту ЄБРР на суму до еквівалента €25 млн у гривні для одного з ключових українських кредиторів “Укргазбанку” призначаються для видачі кредитів місцевим компаніям на модернізацію технологічних процесів та обладнання, а також упровадження належних підходів у сфері охорони праці та здоров’я.


Не менше 70% кредиту буде спрямовано на фінансування інвестицій у “зелені” технології.

 

Що це означає для наших клієнтів?
Позичальники, які успішно реалізовуватимуть відповідні інвестиційні проєкти, зможуть отримати стимулюючі гранти у вигляді кеш-беку у розмірі до 15% від суми кредиту, технічну та консультативну допомогу, які фінансуються ЄС у рамках ініціативи EU4Business.

 

Ця підтримка надається у рамках програми “Кредитна лінія ЕU4Business-EBRD” – спільного інструменту фінансування, призначеного для підвищення конкурентоспроможності місцевих компаній та підтримки розвитку експорту їхньої продукції.

 

Інвестиції у високі стандарти та якість продукції дозволять компаніям більш успішно конкурувати на місцевих і міжнародних ринках. Крім України, програма “Кредитна лінія EU4Business-EBRD” також вже працює в Грузії та Молдові. Нещодавно її було розширено на весь регіон Східного партнерства.

 

Україна є однією з трьох країн операцій ЄБРР, на які припадають найбільші обсяги інвестицій. Лише за останні два роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання €2 млрд для української економіки. Банк фінансує проєкти в секторах інфраструктури, енергоефективності та енергетичної безпеки, сільського господарства та промисловості, а також МСП. Інвестиції поєднуються з підтримкою реформ, які забезпечують більш сприятливе бізнес-середовище.

 

Укргазбанк - це універсальний український банк, що має загальнонаціональну мережу з 270 відділень із понад 4.5 тисячами співробітників, які обслуговують 2 мільйони фізичних осіб та понад 80 000 корпоративних клієнтів та МСП. Це четвертий найбільший банк України за сумою активів із ринковою часткою 7%. Банк зосереджується на фінансуванні проектів, які сприяють ефективному використанню ресурсів, скороченню викидів CO2 та розвитку відновлюваної енергії. Наразі банк є лідером у фінансуванні об'єктів чистої енергетики в Україні. Зелені проекти, що фінансуються банком, сприяють зменшенню викидів вуглецю більш як на 1,4 млн тонн на рік.

 

Джерело: ЄБРР