Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

TURBOSTART – АВТОМАТИЧНА СИСТЕМА ЗУПИНКИ І ЗАПУСКУ ЕКСТРУЗІЙНОЇ ЛІНІЇ

20.05.2021

Провідний спеціаліст машинобудівної компанії W&H в області полімерів, доктор технічних наук Майк Ендрюс відповідає на питання про Turbostart – Автоматичну систему зупинки і запуску лінії по виробництву видувної плівки

 

Що таке Turbostart?
Turbostart – це революційна автоматизована система для запуску, зупинки та перезапуску вашої лінії для виробництва видувної плівки, яка спрощує процеси повсякденного виробництва. Turbostart була вперше представлена на виставці K 2019 в Дюссельдорфі, де перед великою аудиторією три рази в день на виробничій 5-шаровій видувній екструзійній установці демонструвався процес. Сьогодні ця система доступна як для нових, так і для модернізації вже існуючих машин.

 

Що надихнуло на розробку Turbostart?
Майже від усіх наших клієнтів ми чули, що найбільша сьогодні проблема на зростаючому ринку полягає в пошуку і навчанні достатньої кількості персоналу для роботи на сучасному обладнанні. Тому кожна машина повинна мати відповідні інструменти для більш ефективної роботи досвідчених співробітників і швидкого навчання нових операторів. Наш відділ досліджень і розробок врахував цей зворотній зв'язок і спростив одне з найбільш трудомістких завдань при звичайній експлуатації: запуск і зупинка екструзійної лінії з роздувом. З Turbostart видувна лінія може бути запущена тільки одним оператором.

 

Як Turbostart впливає на роботу оператора машини?
Робота оператора стала відразу набагато легше, так як весь процес запуску обладнання може бути виконаний на одному моніторі PROCONTROL. А раніше, щоб запустити лінію, доводилося вручну виконувати безліч різних налаштувань, переміщаючись між декількох різних екранів. Це стало можливим завдяки здатності Turbostart автоматично запускати всі компоненти машини і переводити їх в стан готовності до виробництва. Якщо лінія повинна бути зупинена, наприклад, для зміни сит або чищення компонентів установки, Stop-функція активується натисканням однієї кнопки. Всі конструктивні елементи машини наводяться в початкове положення і всі системи повільно переводяться в положення контрольованої зупинки. З Turbostart оператору не потрібно більше підніматися по сходах або возитися з ножем, адже система не тільки відсікає повітря з міхура, але також автоматично використовує ножі бічного поздовжнього різання для легкого відділення полотна. Оскільки дуже багато автоматизовано, оператору потрібно тільки зв'язати новий розплав з плівкою, яка залишилася, відсікти залишки після різання на намотувальник і виконати заміну рулону, щоб запустити машину в виробництво.

 

Яка користь від Turbostart для операторів з різним рівнем кваліфікації?
Для менш досвідчених операторів Turbostart значно полегшує процес навчання і дозволяє освоїти управління екструзійною установкою в мінімальний термін. Оператори вищої кваліфікації можуть використовувати cистему Turbostart для мінімізації часу простою під час планової зупинки і ефективного розподілу свого часу для кількох об'єктів, що знаходяться в сфері їх відповідальності.

 

У чому полягає додаткова цінність Turbostart?
Turbostart дозволяє одному оператору з мінімальним досвідом запускати і зупиняти лінії видувної екструзії від W&H. Крім того, при запуску операторам необхідно використовувати меншу кількість ножів, що є значною перевагою для безпеки праці. Нарешті, контрольовані зупинки і перезапуски, що виконуються за допомогою Turbostart, скорочують як час простою, так і відсоток браку.