Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПРОЄКТ W&H НА PLASTIGAUR

07.04.2021

Девіз компанії PLASTIGAUR, Іспанія: «Інновації – це гнучкість». Тому не дивно, що компанія PLASTIGAUR поставила перед собою високі цілі з точки зору екологічності: до 2022 року 100% упаковки повинно бути на 100% придатні для вторинної переробки. Сьогоднішні ламінати ПЕТ/ПЕ (наприклад, для стоячих пакетів, флоу-пак) не відповідають поставленому завданню. Так, в пошуку, PLASTIGAUR відкрив нові горизонти в своєму виробництві: вбудований процес MDO був визначений як рішення для заміни ПЕТ орієнтованим поліетиленом для виробництва ламінату, придатним для вторинної переробки. Разом з W&H, яка поставила дві екструзійні видувні установки, було започатковано новий проєкт лінійного MDO.

 

ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ: НОВА МАШИНА АБО МОДЕРНІЗАЦІЯ?
Першим рішенням, яке необхідно було прийняти, чи буде проєкт реалізований на абсолютно новій лінії, або технологія MDO може бути впроваджена на одній з існуючих установок. Модульність обладнання W&H дозволяє інсталювати всі необхідні компоненти на працюючій установці без шкоди її продуктивності. Після розгляду всіх варіантів, запропонованих технічними консультантами W&H було прийнято рішення модернізувати існуючий 5-шаровий екструдер VAREX II, на якому протягом останніх 5 років виготовлялися традиційні поліетиленові плівки.

 

ПОЧАТОК: РОЗМІЩЕННЯ НОВИХ КОМПОНЕНТІВ СИСТЕМИ В ІСНУЮЧОЇ СТРУКТУРІ
На перший погляд, в цеху підприємства було достатньо місця для розміщення додаткового обладнання (блоків TCU, пристрої вимірювання товщини і сам MDO) в існуючій конструкції вежі над платформою намотування другої машини. Тим не менш, цей тип модернізації став серйозним завданням, яке вимагало професійного планування і контролю всього процесу. Спочатку над намотувальником були встановлені сталеві конструкції для додаткових платформ, а потім в машину вмонтовані нові вузли. Монтажний майданчик був затісним, але з відповідним такелажним обладнанням і завдяки високій квалифікації команди, грамотно спланованій послідовності складання, все вийшло. Пандемія 2020 року – додатковий виклик! І тут вирішальним фактором стали доступність і професіоналізм з боку технічних фахівців W&H, спрямованих для монтажу в Іспанію, а їх злагоджена робота і бездоганна підтримка команди PLASTIGAUR забезпечили своєчасну доставку і пуско-наладку обладнання, незважаючи на ситуацію з COVID-19.

 

СТВОРЕННЯ ПРЕДМАРКЕТІНГОВИХ ПРОДУКТІВ І НАВЧАННЯ ПО ВІДЕО
Паралельно з установкою компонентів машини PLASTIGAUR і W&H розробляли перші зразки для приймальних випробувань, а також програму навчання персоналу. Але обмеження на поїздки зробили початковий план неможливим, і потрібна була нова стратегія. Зрештою зупинилися на тому, що PLASTIGAUR надасть сировину і братиме участь в процесі віддалено а команда W&H проведе випробування в технологічному центрі. І як це працює? За допомогою інструменту відеоконференцзв'язку в поєднанні з мобільними камерами, які переміщаються по машині. Разом з доступом до панелі управління машини, W&H надала корисну документацію з випробувань і виробництва зразків рулонів. Здалеку експерти PLASTIGAUR могли зайти на всі робочі сторінки та сторінки даних машини, яка працює в технічному центрі W&H, як якщо б вони самі управляли нею в Іспанії!

 

ПОЧАТОК ВИРОБНИЦТВА: ОЧІКУВАННЯ ВИКОНАНІ НА 100%
Після того, як всі системи були змонтовані і перевірені, був виготовлений перший матеріал – орієнтована поліетиленова плівка. Цей новий продукт вимагає складної рецептури і відповідних установок параметрів обладнання. Результат першого виробництва: рулони високоякісної плівки, що пройшли процес друку і ламінування на високій швидкості і з низьким рівнем відходів.
Цей проєкт показує, що партнерство між надійним, компетентним постачальником обладнання та інноваційно мислячим виробником гнучкої упаковки з відданими своїй справі співробітниками приводить до успішного запуску навіть такого складного нового продукту, як заміна ПЕТ -плівки орієнтованою з поліетилену. Розширюючи виробничі потужності OPE-плівки, PLASTIGAUR підкреслює свою прихильність принципам екологічності в гнучкому пакуванні. Як їх надійний постачальник обладнання, W&H мала можливість продемонструвати, чого можна досягти, незважаючи на обмеження COVID-19, і забезпечила на всі 100% очікувані результати.

 

Джерело: W&H