Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Технологія хімічної переробки від SÜDPACK

02.09.2020

Промисловість і суспільство відчувають зростаючий тиск з метою поліпшити можливість вторинної переробки полімерів і створити замкнуту систему вторинної переробки цього універсального пакувального матеріалу. SÜDPACK, один з провідних виробників плівки в Європі, є основним двигуном інновацій в галузі. Компанія все більше уваги приділяє хімічній переробкці полімерних відходів і розробці високотехнологічних пакувальних плівок з відновленої сировини. Ця сировина має ті ж властивості, що і первинні полімери, і тому підходить для упаковки продуктів з високими вимогами до якості та гігієни, в тому числі харчових продуктів. Діяльність компанії в цій області відображає її власну філософію сталого розвитку, а також інтереси її клієнтів.


Близько 65 % всієї упаковки для харчових продуктів, кормів для домашніх тварин і напоїв виготовляється з полІмерІв. Але на даний час тільки близько 39 % упаковки в Європі переробляється, а ще 40 % використовується для вироблення енергії. У відповідь на це уряд ЄС і національні уряди поставили амбітні цілі щодо обсягів і процентного вмісту пакувального матеріалу, який повинен надходитися в замкнутій системі в пакувальній промисловості. Відповідно до поставлених цілей, до 2025 р. буде потрібно 10 млн т перероблених полімерів для новой упаковки. До 2030 р. вся полімерна упаковка на європейському ринку повинна бути багаторазовою або з можливістю переробки за низькою ціною. А для композитної упаковки німецький закон про упаковку вимагає, щоб загальна квота на переробку з 2022 р. становила 70 % по масі.


SÜDPACK вважає, що хімічна переробка полімерних відходів є багатообіцяючим підходом до досягнення цих амбітних цілей і способом розробки моделі зі зворотним зв'язком, яка дійсно працює. Виробники харчових продуктів і пакувальні компанії також виграють від використання переробленого матеріалу і дотримання нормативних вимог. «Як лідер ринку і інновацій, ми гостро усвідомлюємо свою соціальну та екологічну відповідальність. Ось чому ми наполегливо працюємо над розвитком концепцій, технологій і конкретних рішень, економії ресурсів і захисту навколишнього середовища. Однак життєво важливо, щоб всі учасники виробничо-збутового ланцюжка працювали разом, щоб дійсно досягти позитивних змін», - пояснює Керолін Грімбахер, керуючий партнер і відповідальний за дослідження і розробки в SÜDPACK.


Хімічна переробка дозволяє повторно використовувати набагато більшу кількість полімерів. У процесі також можна відновлювати сировину із забруднених, змішаних, багатошарових або інших полімерних матеріалів, які на даний час не можуть бути перероблені. Потім з відновленого матеріалу можна робити нові пластмаси. Ще одна перевага полягає в тому, що полімери, виготовлені з хімічно переробленого матеріалу, можуть бути повторно перероблені хімічним способом без втрати якості.


Хімічна переробка включає високотемпературний процес, в якому складні полімерні відходи перетворюються в сировину, таку як піролізне масло або синтез-газ. Це ідеальні замінники звичайної сирої нафти на початку ланцюжка хімічного виробництва. Частка вторинної сировини в кінцевійї продукції розраховується з використанням методу масового балансу, перевіреного незалежним аудитором. Матеріали мають таку ж високу якість і експлуатаційні характеристики, як і новинки.


Хімічно перероблені матеріали також підходять для виробництва плівок, які будуть застосовуватися для упаковки таких чутливих продуктів, як продукти харчування. Це важливий аспект для SÜDPACK, компанії, яка приділяє пріоритетну увагу безпеці продукції не тільки для споживачів, але і для навколишнього середовища, і прихильна принципам сталого розвитку. Використання механічно відновлених реціклатов строго регулюється через суворі вимоги гігієни, особливо в сегменті споживчої упаковки. ПЕТ-пластівці, які використовуються в середньому шарі пакувальної плівки, повинні надходити від компаній, сертифікованих EFSA.


На даний час упаковка зі 100% перероблених полімерів непридатна для чутливих товарів, таких як продукти харчування і медичні товари. Відсутня необхідна правова база, а матеріали не забезпечують необхідного спеціального захисту продукту і бар'єрних властивостей. «У майбутньому ми не зможемо обійтися без композитних плівок для упаковки харчових продуктів, навіть якщо зможемо використовувати все більше і більше перероблених матеріалів. Це пов'язано з тим, що «посилена» переробка цих пакувальних матеріалів, згідно німецькому закону про упаковку, поки неможлива. Тому ми розглядаємо хімічну переробку як корисне доповнення до механічної переробки і як більш екологічну альтернативу термічної утилізації або захороненню відходів», - говорить Керолін Грімбахер


Перші новаторські проєкти вже перенесені в реальний світ. Наприклад, упаковка продуктів Zottarella mozzarella від Gourmet Dairy Zott складається з багатошарової плівки від SÜDPACK, в якій використовується хімічно перероблений поліамід від BASF. Це знижує частку первинної викопної сировини в їх виробництві приблизно на 25 % в порівнянні з традиційними матеріалами. Інноваційна упаковка для нової лінійки продуктів від бренду ковбасних виробів з птиці Gutfried була розроблена спільно з Zur Mühlen Group (Gutfried), BASF і SABIC. На його частку також припадає близько двох третин хімічно перероблених полімерів. Гігієнічна композитна гнучка упаковка забезпечує такі ж високі захист продукту і робочі характеристики, як і нова упаковка, але з набагато меншим рівнем споживання ресурсів.


Проте, SÜDPACK вважає, що потрібно кілька етапів, перш ніж технологія стане невід'ємною частиною галузі поводження з відходами. Ще одним важливим кроком до скорочення полімерних відходів і забруднення навколишнього середовища є створення замкнутих циклів повторного використання або потоків переробки гнучкої упаковки. Нормативно-правова база також буде грати ключову роль на шляху до зрілості ринку. Розробникам необхідно з'ясувати, наскільки далеко можна використовувати рециркуляцію хімікатів і метод балансу маси щодо дотримання встановлених законом квот на переробку. Обидві процедури також повинні отримати юридичне визнання.


Для SÜDPACK сучасні тенденції - це тільки початок. «Ми продовжимо планомірно розвивати нові процеси і технології в майбутньому. Ми прагнемо до більш якісної та більш дешевої переробки полімерів в промислових масштабах, - каже Керолін Грімбахер.


Джерело: SÜDPACK