Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПОЛІЕСТЕР, ПЕРЕРОБКА «ВОЛОКНО ДО ВОЛОКНА»: ЦЕ МОЖЛИВО!

09.06.2023

Це амбітний науково-дослідний проєкт, який демонструє доцільність переробки поліестеру «від волокна до волокна». Все почалося з Sportstex, компанії, що спеціалізується на виробництві спортивного одягу, і RadiciGroup, групи з багаторічним досвідом роботи в циркулярній економіці, які бажають співпрацювати для відновлення відходів поліефірного текстилю, таких як форма для футболістів, волейболістів та інших видів спорту.


Залучення Pure Loop, компанії, що спеціалізується на обладнанні для відновлювання відходів, відбулося негайно з метою визначення найкращої доступної технології для отримання нового текстильного волокна.

 

Щоб досягти цієї мети, дослідницько-конструкторські групи трьох компаній провели різні випробування для отримання переробленого продукту із високими технічними характеристиками. Початковий результат був отриманий за допомогою змішаної техніки відновлення, «дозування» змінних відсотків гранул із перероблених пляшок (більш ніж консолідована практика RadiciGroup) разом із поліефірними гранулами з перероблених тканин. Цей досвід дозволив поступово налагодити процеси та отримати, врешті-решт, пряжу, яка на 100% одержується з утилізації текстильних відходів.

 

Після масштабування ця ефективна циркулярна система дозволить легко виробляти одяг із переробленого поліестеру, який після закінчення терміну служби можна буде знову відновити. Shimano була першою компанією, яка впровадила цей проєкт сталого розвитку.

 

Велосипедна майка, виготовлена за допомогою цього процесу, буде вперше представлена на ITMA, найважливішій міжнародній виставці текстилю та одягу, яка відбудеться в Мілані з 8 по 14 червня 2023 року на стенді однієї з компаній-партнерів проєкту.

 

Джерело: EREMA Group GmbH