Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Mondi випробовує цифрові водяні знаки для відокремлення відходів для кругової економіки

09.09.2020

Mondi, світовий лідер у галузі упаковки та паперу, об'єднав зусилля з AIM, Європейською асоціацією брендів та іншими партнерами по ланцюжку створення вартості, щоб довести життєздатність цифрових водяних знаків для сортування відходів. Ініціатива HolyGrail 2.0 має амбіційну мету оцінити, чи може ця новаторська цифрова технологія забезпечити краще сортування та більш якісні показники переробки упаковки в ЄС, тим самим керуючи справді круговою економікою.

 

Монді був членом-засновником оригінального проекту Pioneer HolyGrail, за підтримки Фонду Еллен Макартур. Зараз понад 85 партнерів по ланцюжку створення вартості спільно працюють над вдосконаленням та комерціалізацією цієї концепції, при цьому Mondi продовжує свою активну роль у випробуванні інноваційної технології.

 

Водяні знаки розміром з поштову марку на упаковці - які не видно неозброєним оком - дозволяють ефективно сортувати матеріал у потоці відходів. Звичайні сенсорні технології (наприклад, ближня інфрачервона спектроскопія) не можуть надійно ідентифікувати упаковку з різних матеріалів, тому можуть перетворитись на забруднювачі при переробці мономатеріалів. Завдяки цій новій технології стає можливим більш точно розділяти матеріали та генерувати нові потоки відходів, які потім можна переробити за допомогою вдосконалених технологій переробки. Ці цифрові водяні знаки також надають інші можливості. Наприклад, споживачі можуть використовувати додаток для смартфона, щоб знайти деталі щодо упаковки та способу її переробки, а власники брендів також можуть додати деталі товару.

 

Джерело: Mondi