Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Інновації у переробці полімерів

17.07.2020

Вчені шукають нові способи переробки полімерів в нескінченному циклі, тому вони ніколи не стануть відходами.

Технологія PureCycle представляє значну розробку у можливостях утилізації, і особливу увага приділяється поліпропілену. Це другий у світі найбільш вживаний полімер, але в даний час лише 1 % переробляється.

Полімерні відходи - одне з найактуальніших екологічних питань сучасності. Менше 10 % полімерів, які ми використовуємо, переробляється, і наразі в океанах по всьому світу є 100 млн т полімерів. Але що буде, якби ми перестали думати про полімери як про відходи, а натомість як про цінний відновлюваний ресурс?

Вчені всього світу хочуть це з'ясувати. Сучасний стан навколишнього середовища вимагає нових способів безперервної переробки та повторного використання полімерів в закритій системі, щоб вони ніколи не ставали відходами. Інновації в такому масштабі перетворили б нинішню лінійну економіку у кругову економіку, де можлива переробка полімерів нескінченну кількість разів.

Один вчений досяг значного прогресу. Джон Лейман, керівник матеріалознавства компанії Procter & Gamble, головний технолог і винахідник PureCycle Technologies, розробив революційний процес для видалення кольору, запаху та забруднень з поліпропіленових полімерних відходів та перетворення його на смолу, яка є основою для полімерних виробів. Технологія PureCycle представляє значну розробку у можливостях переробки.