Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЗАВОД З МОЛЕКУЛЯРНОЇ ПЕРЕРОБКИ ПОЛІМЕРІВ

26.01.2022

Компанія Eastman оголосила про плани інвестувати до 1 млрд. доларів у завод у Франції з молекулярної переробки полімерів, де технологія поновлення може використовуватися для щорічної переробки до 160 тис. тонн полімерних відходів, які важко переробити.


Багатофазний проєкт включає установки, які готуватимуть змішані полімерні відходи до переробки, установку метанолізу для деполімеризації відходів і полімерні лінії для створення різноманітних матеріалів первинної якості для спеціального застосування, упаковки та текстилю.

 

Eastman повідомляє, що проєкт буде зосереджено на полімерах, які важко переробляються, які зараз спалюються. Технологія відновлення розкладає відходи на молекулярні будівельні блоки, які потім збираються заново без шкоди для якості, що потенційно дозволяє матеріалам зберігатися у виробництві протягом кількох життєвих циклів.

 

Крім того, Eastman планує створити інноваційний центр для молекулярної переробки з метою просування альтернативних методів переробки та застосувань для обмеження спалювання полімерних відходів та зменшення використання викопної сировини. Компанія стверджує, що об’єкт та інноваційний центр «дасть змогу Франції зберегти лідерську роль у економіці кругового циклу».

 

Завдяки зосередженню на молекулярних процесах, Eastman використовуватиме термін «молекулярна переробка» для позначення проєкту, хоча це можна вважати хімічною переробкою.

 

Бренди, включаючи LVMH Beauty, The Estée Lauder Companies, Clarins, Procter & Gamble, L'Oréal і Danone, висловили підтримку проєкту, підписавши листи про наміри щодо багаторічних угод на постачання із заводу по молекулярній переробці Eastman.

 

Очікується, що завод та інноваційний центр запрацюють до 2025 року, що створить робочі місця приблизно для 350 людей і призведе до додаткових 1500 непрямих робочих місць у сфері переробки, енергетики та інфраструктури.

 

Джерело: Packaging Europe