Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

CEFLEX випускає нові конструктивні рекомендації для поліпшення вторинної переробки

20.07.2020

CEFLEX, ініціатива кругової економіки для гнучкої упаковки, випустила комплексний набір керівних принципів, щоб допомогти виробникам гнучкої упаковки, що підлягає переробці та прискорити кругову економіку.

Настанови проєктування для кругової економіки (D4ACE) були розроблені спільно з усіма виробниками на шляху складання вартості гнучкої упаковки.

Створюючи каталізатор змін у Європі, нові керівні принципи D4ACE спрямовані на виробництво високоякісних вторинних матеріалів, які зберігатимуться в економіці та будуть використовуватися на більшій кількості стійких кінцевих ринків. У свою чергу, це допоможе підтримати дуже потрібні інвестиції в сортування та переробку інфраструктури, щоб зробити всю гнучку упаковку круговою. Вони спираються на роботу Project Barrier, піонерського проекту Ініціативи нової економіки в галузі пластмаси та сучасних кращих практик для вирівнювання та прискорення. вже досягнутого прогресу.

Спочатку увага була зосереджена на структурах на основі поліолефіну - сумішах PE, PP та PO - оскільки вони представляють понад 80% споживчої гнучкої упаковки на європейському ринку, вказівок щодо основних елементів гнучкої упаковки, включаючи використовувані матеріали, бар'єрні шари та покриття, розмір, форму, фарби та клеї. Другий етап проєкту, однак, також розгляне необхідні пороги для інших матеріалів.

Грех Голдер, координатор проєкту CEFLEX, сказав: «Досягнення кругової економіки є важливою проблемою. Це буде досягнуто лише завдяки широкій співпраці, інноваціям та інвестиціям. Настанови щодо проєктування кругової економіки (D4ACE) показують, що необхідний рівень співпраці можливий, об'єднуючи сотні зацікавлених сторін та більш широкі консультації у галузі, щоб визначити колективний набір принципів дизайну кругової економіки для всієї споживчої гнучкої упаковки».

"Тільки працюючи разом, ми можемо рухатись вперед і досягати власних амбітних цілей щодо стійкості гнучкої упаковки та запобігання відходів та забруднення".

"Каталізатор"

Виступаючи на прес-брифінгу з метою введення цих рекомендацій, Ліз Морріш, консультант з робочих напрямів CEFLEX та керівник D4ACE, дала деяке розуміння їхніх цілей.

"Ми сподіваємось, що керівні принципи будуть діяти як каталізатор для полегшення та надання можливості учасникам ланцюжка вартості проєктувати упаковку, що підлягає переробці. Ідея полягає у наданні компаніям, що займаються управлінням відходами та переробкою, підвищення впевненості в інвестуванні та розвитку необхідної інфраструктури".

Г-н Хоулдер продовжив: «На основі найкращих рекомендацій були створені D4ACE, щоб допомогти тим, хто працює у ланцюжку створення вартості гнучкої упаковки. Документ спрямовує бренди та роздрібних торговців, які відіграють ключову роль у визначенні споживчої упаковки, зробити обгрунтований вибір дизайну, щоб вся гнучка упаковка була придатною для сортування та переробки, але зберігала функціонал, необхідний для її основного призначення - захисту продукту».

У більшості випадків CEFLEX стверджує, що це означатиме перевагу використання мономатеріалу в гнучкому пакованні, оскільки він є найбільш ефективним для сортування та переробки. Ця перевага використання мономатеріалів в гнучких пакувальних рішеннях приносить із собою цілий ряд завдань, що забезпечують подібну функціональність та можливість використовувати існуючі пакувальні машини.
Власникам торгових марок та роздрібним торговцям потрібно буде працювати зі своїми переробниками упаковки, виробниками матеріалів та іншими виробниками у ланцюжку вартості, щоб розробити мономатеріальні рішення цих нових проблем.

Г-н Хоулдер додав: «Усі частини ланцюга вартості мають сьогодні грати роль. Компанії можуть почати з перегляду своїх поточних портфоліо упаковки на відповідність рекомендаціям та виявлення можливостей для внесення змін у дизайн.

"Після того, як портфель буде оцінено відповідно до настанов, підприємства можуть взаємодіяти зі своїми постачальниками, внутрішніми та зовнішніми замовниками та отримувати весь ланцюжок вартості, що працює на досягнення одних і тих же цілей. Результатом цього стане більший відсоток гнучкої упаковки в потоці відходів, який, збираючи, можна легко сортувати та переробляти та повертати в економіку для заміни первинного полімеру».

«Широке прийняття та реалізація цих керівних принципів є важливою для підтримки створення систем збору, сортування та переробки гнучкої упаковки у всіх європейських країнах. CEFLEX паралельно працює над тим, щоб реалізовувати ці інвестиції та системи для забезпечення кругової економіки для гнучкої упаковки також».

Як ініціатива, CEFLEX має на меті запропонувати перспективні рішення для кругової економіки, тому керівні принципи будуть регулярно переглядатися. Те, що сьогодні не можливо, може бути завтра звичною практикою. На другому етапі діяльності буде проведено незалежне тестування багатьох більш гнучких пакувальних структур, що допоможе розробити додаткові вказівки.

Щоб отримати Правила проєктування кругової економіки (D4ACE), перейдіть за посиланням: https://ceflex.eu/guidelines/