Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

BASF РОЗРОБИЛА НОВІ КЛЕЇ ДЛЯ ЕТИКЕТОК

24.02.2022

Концерн BASF досяг прориву в розробці клеїв, які не заважають переробці транспортних коробок, таких як гофрокартонні та картонні коробки з паперовими етикетками, покритими Acronal RCF 3705 або Acronal RCF 3706. Обидва клеї сертифіковані інститутом Papiertechnis (PTS). PTS – це німецький дослідницький та сервісний інститут, який підтримує компанії всіх секторів у розробці та застосуванні сучасних рішень на основі целюлозних волокон. Інститут проводить випробування матеріалів для пакування з паперу та картону. «Оскільки ми працюємо над досягненням кліматичної нейтральності у всьому світі, нам необхідно забезпечити більшу замкнутість циклу та ефективнішу вторинну переробку. Розробивши придатні до вторинної переробки клеї Acronal RCF 3705 і Acronal RCF 3706, концерн BASF зробив вирішальний внесок у більш стійке етикетування, наприклад, в секторі логістики», – сказав Уве Дюстервальд (Uwe Düsterwald), керівник проєкту.

Крім автомобільної та харчової промисловості, логістика є ще однією галуззю з високим попитом на етикетки. Протягом кількох років до сьогодні транспортні етикетки займають найбільш швидкозростаючу частку ринку. Це підтверджують ринкові звіти Alexander Watson Associates (AWA), такі як «Європейське маркування та оформлення продуктів 2017» та «Глобальний щорічний огляд маркування та декорування продуктів 2020». Цю тенденцію посилила пандемія в 2020 та 2021 роках завдяки швидкому зростанню продажів електронної комерції та замовлень поштою, на які зараз припадає майже 15% попиту на етикетки в Європі.

 

Ці інноваційні клеї вирішують фундаментальну проблему вторинної переробки паперової та картонної тари та упаковки. У той час як більшість клеїв, що використовуються для паперових етикеток, заважають процесу переробки паперу, недавно розроблені клеї легко видаляються на початку процесу, що дозволяє повторно використовувати та друкувати упаковку з переробленого паперу або картону без будь-яких додаткових проблем.

 

Це рішення підтверджує прагнення BASF до створення стійкої економіки замкнутого циклу, як це викладено у «Зеленій угоді» (Green Deal) Європейського Союзу. Прийнявши Зелену угоду, ЄС ставить за мету досягнення кліматичної нейтральності в промисловості та суспільстві до 2050 р. Щоб допомогти досягти цієї мети, BASF став членом-засновником міжгалузевої коаліції CELAB (На шляху до циркулярної економіки для етикеток) у 2020 році. Глобальна мережа працює над рішеннями для зменшення впливу на навколишнє середовище індустрії маркування та сприяння циркулярній економіці для самоклеючих етикеток у всіх галузях промисловості. Як зазначив Томас Шиле (Thomas Schiele), віце-президент BASF напряму клеїв, волоконних склеювань та хімікатів для нанесення паперових покриттів: «Постійно зростаючий попит на упаковку зробив її переробку ключовою проблемою для пакувальної промисловості. Потрібно робити кроки, не тільки щодо пакувальних матеріалів, а й до клеїв. Наші інноваційні клейові технології відкривають абсолютно нові можливості для працюючої циркулярної економіки, як у пакувальній промисловості, так і в багатьох інших секторах».

 

Джерело: BASF