Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

APK ДОЗВОЛЯЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ ПЛАСТИКОВІ РЕЦИКЛАТИ В УПАКОВЦІ ДЛЯ КОСМЕТИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

12.11.2020

Збільшення квот на вторинну переробку, потенційне обов’язкове використання перероблених полімерів у продуктах на ринку ЄС та нещодавно опублікована Стратегія хімічних речовин для стійкості, що наполягає на безтоксичному середовищі: Європейська Комісія нагромадила ряд складних завдань до ланцюгів вартості полімерів та упаковки. Однак подолання розриву між збільшенням використання перероблених полімерів та досягненням характеристик, необхідних для конкретних програм упаковки, може бути полегшено за рахунок стимулювання інновацій як у дизайні, так і в технології. Процес Newcycling® від APK з його технологією переробки на основі розчинників створює полімерні рециклати, близькі до первинної якості, які підходять для використання в упаковках для косметичної продукції. «APK прагне заповнити пробіл між якістю вторинної сировини та вимогами до продукції та досягти цілей кругової економіки упаковки», підтверджує Клаус Воніг, генеральний директор, APK AG. На цьому тлі APK призначила детальну оцінку ризику та дві токсикологічні оцінки своїх рециклатів Mersalen® LDPE NCY. Аналіз випадкових зразків рециклату підтвердив вищий рівень чистоти та засвідчив як виконання вимог REACH, так і відповідність положенням, викладеним у Загальній директиві про безпеку продукції, а також у Регламенті щодо косметичних продуктів.

Використання первинних та перероблених полімерів у пакувальній індустрії

Окрім PET-рециклатів, більшість перероблених полімерів ще не мають дозволу на контакт з харчовими продуктами. А також для косметичної упаковки доступно лише кілька придатних рециклатів. Вимоги амбітні, оскільки упаковані продукти дійсно контактують із людським тілом. Якщо замінювати первинні полімери на вторинну сировину, потрібно визначити та впровадити стандарти якості для використання перероблених полімерів в косметичній упаковці за допомогою інноваційної технології переробки.

Оцінка ризику рециклатів Mersalen® LDPE NCY
Як компанія, що займається переробкою, APK дотримується законодавства про відходи. Однак, як виробник таких продуктів, як рециклат Mersalen® LDPE NCY, APK також працює в межах хімічних речовин та продуктів та надає своїм клієнтам декларацію REACH.

На даний час APK використовує багатошарові плівки LDPE / PA як вихідний матеріал для процесу Newcycling®. Відома випробувальна компанія Eurofins провела всебічний аналіз міграції на основі випадкових зразків рециклатів Mersalen® LDPE NCY, а також на різних вхідних матеріалах. Спеціальні міграційні випробування підтвердили, що рециклати Mersalen® LDPE NCY мають суттєво вищий рівень чистоти, ніж рециклати від стандартної механічної переробки. Наприклад, стадія очищення процесу призвела до зниження домішки капролактаму (що міститься у вихідному матеріалі) на 90%. У різних аналізах не виявлено значних кількостей речовин, що викликають велике занепокоєння (SVHC), як зазначено у REACH EC 1907/2006.

На основі оцінки ризику у 2020 р. двома незалежними експертами з токсикології було проведено дві оцінки токсикологічного ризику для людини. Метою було оцінити використання типів рециклату Mersalen® LDPE NCY для гнучкої (плівки) та жорсткої (пляшки) упаковки для косметичних засобів, таких як креми (сценарій залишків) та шампунів (сценарій змивання), а також різні особисті засоби гігієни (наприклад, гігієнічні рушники, вологі серветки, підгузки та туалетний папір), що передбачає використання дорослими, дітьми та немовлятами. Обидві оцінки дійшли висновку, що рециклати Mersalen® LDPE NCY мають належну якість і можуть безпечно використовуватися для зазначених застосувань. Обов’язкові законодавчі вимоги або більш конкретного типу, такі як вимоги до косметичних продуктів, як встановлено в Регламенті (ЄС) № 122372009 щодо косметичних продуктів, або менш конкретні юридичні зобов’язання, що містяться в Загальній директиві про безпеку продукції 2001/95 / ЄC, були виконані. Крім того, оцінки вказували, що будь-які проблеми зі здоров’ям або захворювання у дорослих, дітей та немовлят, викликані перерахованими ненавмисно доданими речовинами, можуть бути повністю виключені.

«Щоб посилити статистичну репрезентативність, APK продовжить аналізувати та розвивати потенціал очищення свого вдосконаленого процесу на основі фізичного розчинника Newcycling® щодо різних матеріалів до та після споживання», - говорить Хаген Ханель, керівник відділу досліджень та розробок APK . Кінцевою метою є досягнення дозволу на контакт з продуктами харчування для рециклатів Mersalen® LDPE NCY в середньостроковій перспективі. АПК бере участь у декількох відповідних науково-дослідних проєктах.

Джерело: www.apk-ag.de