Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПРОТИВІРУСНА ТА ПРОТИМІКРОБНА ДОБАВКА ДЛЯ МАСОК

25.05.2021

Носіння маски може значно зменшити кількість вірусів, які відкашлюються. До такого висновку дійшли вчені з університету в Единбурзі, Шотландія [1,2]. Тим не менше, маска сама по собі не захищає від інфекції. Зараз ізраїльська компанія розробила добавку з противірусним ефектом, яку можна застосовувати до маски.


Поява вірусу SARS CoV-2, який спричиняє COVID-19, висунув на перший план ще один корисний аспект полімерів – антимікробні та противірусні добавки, які можуть допомогти захистити людей. Tosaf, член групи Ravago, оголосив, що розробив протимікробну, противірусну добавку для поліолефінових нетканих матеріалів і плівок. Нова добавка буде використовуватися у виробництві одноразових масок для обличчя, захисного одягу та подібних медичних виробів.

 

Хоча багатьом людям, включаючи медичних працівників та вразливих до вірусу, рекомендується носити маски для обличчя, вони не повністю захищають людей. Заблоковані вірусні частинки, які не проникають через бар’єр маски, можуть залишатися на її поверхні та інфікувати людей при контакті та утилізації, пояснили у Tosaf.

 

Більшість захисних масок виготовляються з декількох шарів, і Tosaf рекомендує виробникам застосовувати домішку при виробництві зовнішнього шару маски для найбільш економічного та ефективного результату. Це знищить вірусні частинки, які потрапляють на зовнішню поверхню маски, усуваючи небезпеку для її користувача. Якщо користувач маски вже переносить вірус, застосована добавка знищить вірусні частинки, що досягають зовнішнього шару зсередини, захищаючи інших, які можуть контактувати або знаходитись поблизу.

 

Проєктом противірусних, антимікробних препаратів керувала команда з трьох осіб у підрозділі досліджень і розробок компанії Tosaf, що базується на заводі компанії в Алон-Тавор, Ізраїль, одному з 15 виробничих майданчиків компанії, розташованих по всьому світу.

 

«Tosaf є однією з 35 компаній серед 750 заявників, яких було обрано Ізраїльським інноваційним управлінням та надано кошти на розробку рішень для глобальної боротьби з COVID-19», - сказав д-р Євгені Зелікман, головний науковий співробітник Tosaf. «Наші знання та досвід у галузі інновацій, накопичені протягом десятиліть розробки власних рішень для тисяч клієнтів по всьому світу, надають нам право бути першими у вирішенні цієї проблеми. Ми змогли швидко відповісти та запропонувати ефективне рішення для подальшого захисту населення від COVID-19. Можливість зробити свій внесок - велика честь».

 

Джерело: K online