Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

100% г-PS ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ В УПАКОВЦІ

27.11.2020

COEXPAN успішно випробував механічно перероблений полістирол у своїх установках FFS в Innotech (Центр інновацій та технологій COEXPAN та EMSUR).

Цей проект є невід'ємною частиною однієї зі стратегічних цілей ініціативи ланцюжка створення вартості SCS, членом якої є Coexpan. SCS впроваджує інновації разом з різними партнерами по ланцюжку створення вартості, щоб покращити кругообіг стиронових полімерів. Проєкт r-PS включає перевірку механічної переробки ПС після споживача, а також використання процесів та технологій, подібних до тих, що використовуються на даний час на лініях переробки ПЕТ: сортування, промивання, сортування пластівців, суперчистка та розплавлення, фільтрація.


Під час випробувань, проведених на пілотній екструзійній лінії, було виготовлено два типи листів FFS: Спочатку конструкція ABA, в якій середній (B) шар містив 50% переробленого полістиролу / r-PS між зовнішніми (A) шарами необробленого полістиролу . Друге випробування проводилось на одношаровій структурі зі 100% r-PS після споживання.


Потім ці матеріали випробовували на лініях упаковки йогуртів та аналізували їх у лабораторії центру розробки, де проводили всі тести, що стосуються аналізу якості, оптики, механічних та функціональних властивостей.


Результати з матеріалами r-PS / FFS показують високі рівні чистоти переробленого матеріалу (приблизно 99,9%), а також дають дуже позитивні висновки щодо їх технологічності при екструзії та термоформуванні.


Цей крок розглядається як важлива віха для досягнення унікальної можливості полістиролу до повторного використання, що підтверджує потенціал його відходів та подальші промислові застосування.


Ці досягнення також збігаються з нещодавнім оголошенням SCS та результатами, отриманими в результаті випробувального тесту, у співпраці з Інститутом Фраунгофера, що призвело до першої заявки до Європейського управління безпеки харчових продуктів (EFSA) щодо використання переробленого полістиролу (r-PS) як матеріалу для контакту з харчовими продуктами (http://styrenics-circular-solutions.com/news/).


COEXPAN також бере участь в інших спільних проэктах, що сприяють розвитку циркулярності полымерних матеріалів. Серед них є проэкти, що стосуються як механічної, так і хімічної переробки, такі як EPS Sure та Recyqualipso.


Оскільки INNOTECH є основною платформою для спільних інновацій та технологічних можливостей FFS центру розробки, COEXPAN-EMSUR продовжує вирішальний прогрес у розробці нових рішень як для жорстких, так і для гнучких пакувальних матеріалів на основі PS, PET, PP, PLA, паперу тощо.


«Зроблення упакованої їжі довше зберігається та зменшує її відходи, тепер у Coexpan приєднується пріоритет повторного використання багаторазового пакету. Циркулярність кидає виклик пакувальній промисловості, що перевищує можливості переробки та біологічного розкладу. Збереження та підтримка глобальних земних ресурсів є обов’язковою умовою. Циркулярність стала можливою для нової поведінки в суспільстві завдяки новому виробництву матеріалів, промисловим методам та інноваційним технологіям ", - говорить Дініс Мота, генеральний директор COEXPAN.