Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

Stora Enso побудує пілотну установку з виробництва пакувальної піни на біологічній основі

28.08.2020

Stora Enso побудує пілотний завод з виробництва Cellufoam ™ від Stora Enso, легкого спіненого матеріалу на волокнистій основі для захисної упаковки та амортизації. Піни на біологічній основі є поновлюваними і придатними для вторинної переробки і можуть використовуватися в упаковці, наприклад, для заміни полімерних пін на масляній основі, які широко використовуються сьогодні. Пілотний завод буде розташований на заводі Stora Enso Fors Mill в Швеції.

Cellufoam ™ від Stora Enso - це екологічно чистий пакувальний матеріал, який збільшує можливості Stora Enso по заміні викопних матеріалів на поновлювані і придатні для переробки матеріали. Початковим цільовим застосуванням Cellufoam ™ буде захисна упаковка тендітних продуктів, наприклад, в побутовій електроніці. Піна на біологічній основі також може замінити полімерну піну в ряді ринків і областей застосування, де росте попит на екологічно чисті матеріали, такі як спортивне обладнання, теплоізоляція при транспортуванні тощо.

«Інтерес до екологічно безпечного пакувального рішення великий і постійно зростає. Компанії шукають біологічні матеріали для досягнення власних екологічних цілей з переробки, скорочення кількості полімерних відходів і використання матеріалів, які не містять копалин, при збереженні високої якості упаковки», - говорить Маркус Маннстрем, виконавчий віце-президент підрозділу біоматеріалів Stora Enso. «Наша піна на біологічній основі являє собою поновлювану, придатну до переробки та біологічного руйнуваня альтернативу традиційним пакувальним пінам на масляній основі, таким як пінополіетилен (EPE) і пінополістирол (EPS). За допомогою цього пілотного проєкту ми продовжуємо розвивати наші довгострокові дослідження і розробки, впроваджуючи інноваційні матеріали для заміни матеріалів на основі викопного палива», - каже Маннстрем.

Пілотний проєкт Stora Enso спрямований на оцінку та затвердження Cellufoam ™ в якості пакувальної піни в ході випробувань, що проводяться замовником, і на подальший розвиток виробничого процесу. Новий пілотний завод стане частиною підрозділу Stora Enso Biomaterials.

Передбачається, що завод буде готовий в четвертому кварталі 2021 року. Рішення про комерціалізацію будуть прийняті після оцінки результатів дослідного виробництва.

Джерело: Stora Enso