Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЗАКОНОПРОЄКТ «ПРО УПАКОВКУ ТА ВІДХОДИ УПАКОВКИ»

20.07.2023

Пропозиції та зауваження до документа обговорено Міндовкіллям із представниками бізнесу, громадськості та експертами. повідомляється на сайті Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

 

Адже, як зазначила заступниця Міністра Вікторія Киреєва, досягнення консенсусу між владою, громадськістю та бізнесом необхідне, щоб всі інструменти запрацювали на практиці та реформа стала успішною.

 

Законопроєкт «Про упаковку та відходи упаковки» є важливою складовою масштабної реформи управління відходами. Він запровадить в Україні систему розширеної відповідальності виробника (РВВ) – коли виробник продукції буде зобов’язаний забезпечити збір та утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.

 

У рамках зустрічі обговорено:

  • відповідність тексту законопроєкту європейським директивам;
  • цільові показники, які будуть встановлені в Україні для бізнесу щодо збору та переробки упаковки в рамках розширеної відповідальності виробника;
  • види упаковки, які підпадатимуть під РВВ;
  • створення координаційних рад.

 

Свої пропозиції до законопроєкту надали представники Американської торгової палати, Альянсу Нуль Відходів, Європейської Бізнес Асоціації, Асоціації Екопак, Асоціації Український Екологічний Альянс, ГО Батарейки здавайтеся.

 

Вікторія Киреєва зауважила, що після експертного обговорення законопроєкту з органами центральної влади усім учасникам буде надіслано таблицю врахування правок до документа та проведено ще одну – фінальну зустріч.

 

Нагадаємо, у всіх європейських країнах вже багато років діє розширена відповідальність виробника. Вона покладає фінансову відповідальність і вартість рециклінгу (переробки) відходів на виробників продукції. Останні можуть нести й організаційну відповідальність – забезпечувати роздільний збір відходів та переробку.

 

Подібна модель має бути запроваджена і на території України. Вона дасть поштовх для розвитку сфери вторинної переробки, створення необхідної інфраструктури та відповідно нових робочих місць. Це дозволить нашій країні стати ще на крок ближче до членства у ЄС.

 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України