Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ПАКУВАЛЬНА ЛІНІЯ ВІД ISHIDA ДЛЯ ГОТОВИХ САЛАТІВ

20.04.2021

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Фінська компанія Fresh Servant встановила на своєму підприємстві нові виробничі лінії від компанії Ishida по упаковці готових багатокомпонентних салатів. Лінії були повністю спроєктовані і встановлені Ishida, лідируючим в світі виробником устаткування для упаковки готових обідів і салатів.


Економічні чинники і відмінна ергономіка ліній зважування, фасування та запаювання лотків від Ishida стали основними при виборі Ishida як основного підрядника в новому проєкті компанії Fresh Servant. Впровадження нової лінії дозволило компанії Fresh Servant створити додаткові, необхідні для компанії виробничі потужності.

 

Завдяки високій швидкості і точності пакувальної лінії, продуктивність становить до 40 лотків за хвилину, при цьому відхилення від ваги кожної упаковки складає менше 1%.

 

Fresh Servant вдалося досягти показника в 350 лотків на годину на одного співробітника, обслуговуючого лінію. Порівняйте: при застосуванні в минулому ручної праці продуктивність становила на одного співробітника всього 150 лотків.

 

Впровадження лінії Ishida дозволило компанії Fresh Servant задовольнити зростаючий попит на готові до вживання салати з додаванням таких інгредієнтів, як курка, тунець і сир.

 

Одна пакувальна лінія включає в себе систему подачі лотків, трьох мультиголівкових вагових дозаторів, спеціальноїі системи укладання інгредієнтів в лотки, трейсілера для запаювання лотків, а також комбінованого модуля з металодетектором і контрольними вагами для контролю якості.

 

Крім того, на підприємстві Fresh Servant був встановлений робот для розміщення саше, етикетувальна машина і система візуального контролю на останньому етапі виробництва.

 

Перший мультиголівковий ваговий дозатор на лінії використовується для зважування та укладання листя салату в лоток.

 

Потім листя притискаються пластинами для формування подушки, на яку додаються такі інгредієнти, наприклад, огірок і цукрова кукурудза, які зважуються на одному 14-голівковому ваговому дозаторі, здатному зважувати два окремих компонента.

 

Після цього робот укладає в лоток пакетики з такими продуктами, як, наприклад, пармезан, грінки або заправка для салату, а також вилку.

 

Потім друга система подачі лотків поміщає спеціальну вставку в верхню частину лотка, яка служить для відділення листів салату від інших компонентів (наприклад, від курки і тунця) до моменту їх змішування безпосередньо перед їжею. Ці інгредієнти зважуються іншим, розділеним на дві секції 14-голівковим ваговим дозатором.

 

Далі лотки запаюються трейсілером Ishida QX-775 і проходять остаточну перевірку якості за допомогою контрольних ваг і металодетектора.

 

Продуктивність лінії для лотків обсягом від 220 до 370 г складає 35-40 упаковок за хвилину.

 

Незважаючи на те, що швидкість роботи вагових дозаторів може бути вище, в використовуваній конфігурації обладнання вона обмежується продуктивністю системою подачі лотків.

 

Мультиголівковий дозатор на базі флагманської серії RV є стандартним економічно вигідним і високопродуктивним рішенням.

 

Трейсілер серії QX-775-Flex відрізняється компактною конструкцією, високою швидкістю упаковки в лотки з МГС (в модифікованому газовому середовищі) - до 15 циклів на хвилину, а також максимально відповідає вимогам санітарно-гігієнічних стандартів, забезпечує високу якість продукції і відмінний зовнішній вигляд упаковки .

 

Лінія працює в двозмінному режимі шість днів в тиждень. Зазвичай протягом кожної зміни переробляється три різних сорти салату.

 

Переналагодження на інший тип продукту відбувається шляхом вибору збережених налаштувань на блоці дистанційного керування.

 

В кінці кожного робочого дня лінія ретельно очищається, а міцна і відкрита конструкція устаткування Ishida дозволяє швидко і повністю промити всі його частини. Зокрема, частини вагових дозаторів які контактують з продуктом можна легко зняти і очистити за допомогою спеціальної мийної установки на платформі вагового дозатора.

 

Джерело: Ishida