Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

МАСКА, ЯКА САМА ДЕЗИНФІКУЄТЬСЯ

08.02.2021

Дослідники з Цюріхського університету прикладних наук ZHAW працюють зі швейцарською компанією Osmotex AG над розробкою маски, яка самодезинфікується, інактивує віруси одним натисканням кнопки, забезпечуючи антивірусний ефект більше ніж 99%.

 

У період пандемії захисні маски відіграють надзвичайно важливу роль. Захисна маска, яку можна стерилізувати в будь-який момент одним натисканням кнопки, матиме вирішальні переваги. За допомогою нового типу електрохімічної технології віруси та інші патогени можуть бути знешкоджені не тільки пасивно, а й активно.

 

Дослідний зразок цієї маски на даний час оптимізується трьома дослідницькими групами Інституту хімії та біотехнології ZHAW в Веденсвіль. Дослідникам вдалося довести, що нова маска безпечна і нешкідлива для здоров'я. Нова маска повинна бути готова до продажу не пізніше весни 2021 р.

 

За словами головного технолога Osmotex Тронда Хельдаля (Trond Heldal), отримані результати багатообіцяючі: «Наша маска стане першою маскою в світі, яку можна буде стерилізувати електрохімічно - швидко і надійно. Ми вже запатентували відповідний процес».

 

Нова маска складається з багатошарової спеціальної тканини з інтегрованим нетканим матеріалом з надзвичайно тонких полімерних волокон, а також електродів і джерела напруги. Між двома провідними шарами знаходиться ізоляційна мембрана. Завдяки вбудованому акумулятору, який можна заряджати через USB-з'єднання, одним натисканням кнопки подається електрична напруга в кілька вольт. Це генерує реактивні молекули кисню, які надійно інактивують віруси і бактерії.

 

Таким чином, поверхню маски можна стерилізувати за кілька хвилин - навіть під час носіння. Як підкреслюють дослідники, прикладена напруга, що генерує реактивні молекули кисню мінімальна і абсолютно нешкідливаі для людини.