Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЗАБРУДНЕННЯ ПОЛІМЕРАМИ МОЖНА ВИПРАВИТИ, АЛЕ СВІТУ ПОТРІБЕН ПЛАН

18.01.2022

Багато урядів і організацій наполегливо працюють над проблемою полімерних відходів і забруднення. Але проблема загострюється, а зусилля не встигають.


Полімери – цінний матеріал. Він має вирішальне значення для безпечного та ефективного розповсюдження продуктів і має нижчий вуглецевий слід, ніж багато альтернатив. Проблема в тому, що занадто багато його потрапляє в навколишнє середовище.

 

Фактично, передбачається, що криза полімерного забруднення виросте до 2040 року, коли буде створено вдвічі більше чистих полімерів і в чотири рази більше їх буде в океані.

 

Компанія Unilever усвідомлює це і не може допустити такого стану речей.

 

Але, на погляд компанії, повна заборона полімерів – це не вихід. Рішення полягає у скороченні використання первинних полімерів (по-перше, їх якнайменшого виробництва), зберігаючи всі полімери, які виробляються в циркулярній економіці (розглядаючи їх як ресурс, а не як відходи).

 

Компанія Unilever наполегливо працює на обох напрямках, тому що повністю визнає, що полімери, які вони ввикористовують иробляємо, є їх відповідальністю. Компанія пообіцялі вдвічі скоротити використання первинних полімерів до 2025 року – частково виключивши з нашої упаковки понад 100 тис. т.– і розробити всю упаковку так, щоб вона була повністю придатною для повторного використання, переробки або компостування.

 

Компанія також підписала добровільні галузеві угоди, включаючи Глобальне зобов’язання щодо економіки нової пластмаси, яке має на меті викорінити полімерні відходи та забруднення у джерелі, а також різні полімерні пакти, які об’єднують уряди, асоціації та підприємства для прискорення прогресу в напрямку повторного використання та перепрофілювання полімерів.

 

Ці угоди діють. Відповідно до Звіту про прогрес глобальних зобов’язань за 2021 рік, залучені бренди та роздрібні торговці спільно скорочують споживання полімерів в упаковці другий рік поспіль. Ця траєкторія буде прискорена завдяки новим зобов’язанням, згідно з якими до 2025 року використання первинних полімерів скоротиться майже на 20% у порівнянні з 2018 роком.

 

 

Але хоча справи рухаються в правильному напрямку і набирають обертів, одних лише таких зобов’язань недостатньо: потрібно йти набагато далі і набагато швидше.

 

Без змін у тому, як країни використовують, переробляють і в кінцевому підсумку зменшують використання полімерів, проблема не буде вирішена. Ппотрібні жорсткі глобальні дії, які досягають першопричини. А в деяких випадках це означає перехід від добровільних заходів до обов’язкових.

 

Ось чому разом з понад 70 іншими компаніями Компанія Unilever закликає до амбітної та юридично обов’язкової угоди ООН – на основі підходу кругової економіки – для боротьби з полімерним забрудненням у глобальному масштабі, подібно до того, як Паризька угода поставила на шлях для подолання кліматичної кризи.

 

Джерело: Компанія Unilever