Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ІННОВАЦІЙНІ РІШЕННЯ ДЛЯ КРУГОВОЇ ЕКОНОМІКИ

03.12.2020

 

PrintCYC - це ініціатива створення ланцюжка доданої вартості для переробки друкованих плівок. Нинішніми членами є постачальники верстатів Brückner Maschinenbau, Kiefel та PackSys Global, спеціаліст з виробництва плівки CPP Profol, виробник чорнила hubergroup, конвертер Constantia Flexibles, а також фахівець із технологій переробки Erema. Ініціативу координує Анетт Кейдінг-Копперс як незалежний консультант з питань упаковки та стійкого розвитку.

Проєктна група досягла чудових результатів щодо переробки друкованих поліетиленових плівок та переробки вторинної сировини. Потреба у циркулярних економічних рішеннях для полімерної упаковки вимагає від пакувальної промисловості брати активну участь у забезпеченні циркулярності, починаючи від проєктування, дотримуючись усього життєвого циклу. Учасники проєкту об’єднали зусилля для дослідження та випробування нових шляхів створення рішень для циркулярної економіки на основі постіндустріальних відходів із друкованих полімерних плівок найбільш економічно вигідним способом.

Ринкові стандартні фарби для полімерної упаковки


На першій фазі проєкту можна було б успішно виготовити зразки ПП та зразки упаковки, що містять > 50% рециклату ПП. В якості основного матеріалу було надруковано на двовісно орієнтованих плівках PP (BOPP) на фарбами на основі нітроцелюлози (NC). Тим не менше, якість вторинної сировини не повністю задовольняла такі властивості матеріалу, як колір, запах та здатність до обробки.

Система фарб на основі поліуретану
 


На основі цих перших багатообіцяючих результатів з першої фази члени PrintCYC прагнули до подальшого вдосконалення, випробувавши альтернативні фарби для друку на плівках BOPP та поліетилену низької щільності (LDPE). Перехід на систему фарб на основі поліуретану (ПУ) при флексодруці на другій фазі призвів до значного вдосконалення процесу механічної переробки на виробничій лінії, яка зазвичай використовується для переробки відходів друкованої плівки на практиці. Через високу температурну стійкість фарб (температура > 240 ° C) не спостерігалося ні летючих побічних продуктів, ні запаху, ні гелів, що призвело до нового класу високоякісних рециклатів. Перша оцінка впливу на навколишнє середовище показала зменшення викидів парникових газів внаслідок нижчого споживання енергії при механічній переробці плівок з ПВД порівняно з виробництвом незайманих матеріалів.Високоякісні рециклати

Нові високоякісні рециклати показали чудову технологічність для виробництва видувних, литих плівок і навіть двовісно орієнтованих плівок, що були на 100% порівняні з первинним матеріалом. У внутрішньому шарі тришарової структури плівки ABA може бути використано до 100% рециклату.


Демонстрація доцільності різних форматів упаковки


Стратегія ЄС щодо пластмас прагне збільшити кількість рециклатів у полімерних виробах та упаковці. В рамках проекту PrintCYC також оцінювали вплив повторного використання вторинної сировини в різних форматах упаковки. На другій фазі PrintCYC були виготовлені такі формати упаковки, як пакети, лотки, йогуртові стаканчики, що підтверджує використання рециклату rPP та rPE у таких процесах, як ущільнення, термоформування та пресування.


Ініціатива PrintCYC


На даний час члени PrintCYC представляють результати подальшим зацікавленим сторонам ланцюжка створення вартості для обміну досвідом та врешті-решт для завоювання нових партнерів проєкту. Іншою метою є використання результатів для подальшої розробки Керівних принципів проєктування переробки. Наступні кроки на шляху сталого розвитку PrintCYC до кругової економіки будуть визначені протягом наступних тижнів.


PrintCYC була заснована в березні 2019 року. Ініціатива була розпочата групою компаній, що входять у ланцюжок створення вартості друкованих плівок. Абревіатура PrintCYC означає поліпропіленові (ПП) та поліетиленові (ПЕ) плівки для механічної переробки.


Джерело: Erema