Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЛІДЕРИ FMCG ПРАГНУТЬ СКОРОТИТИ КІЛЬКІСТЬ ПЕРВИННИХ ПОЛІМЕРІВ

22.08.2023

За даними GlobalData, провідної компанії з обробки даних і аналітики, провідні гравці FMCG роблять головною метою скорочення використання первинних полімерів, оскільки 75% споживачів віддають перевагу екологічно чистій упаковці.

 

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш (António Guterres) на нещодавній прес-конференції заявив, що «ера глобального потепління закінчилася, і настала ера глобального кипіння». Ця тривожна заява пролунала після стрімкого підвищення глобальних температур цього літа, коли вчені підтвердили, що липень був найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. Засіб від «глобального кипіння» добре відомий і зрозумілий: скорочення викидів парникових газів і перехід на відновлювані джерела енергії.

 

За даними ОECD (The Organisation for Economic Co-operation and Development), оскільки на полімери припадає 3,4% викидів парникових газів у світі, скорочення їх використання в пакувальній промисловості є важливою частиною глобальних зусиль щодо скорочення викидів вуглецю. Щоб досягти цього, основні гравці FMCG, зокрема Kraft Heinz, PepsiCo та Coca-Cola, роблять головною метою скорочення використання первинних полімерів, а також збільшення використання перероблених полімерів в ланцюжку поставок.

 

Арвіндх Сундар (Arvindh Sundar), консультант з питань упаковки в GlobalData Custom Solutions, коментує: «Постачальники упаковки та компанії в харчовій промисловості та індустрії напоїв активно займаються скороченням використання первинних полімерів по всьому ланцюжку постачання. Проте пошук ефективних масштабних рішень залишається складним і залежить від швидкого розвитку та впровадження нових технологій та інновацій».

 

За даними ОECD, виробництво полімерів в усьому світі подвоїлося з 234 метричних тонн у 2000 р. і до 460 метричних тонн у 2019 р., причому за останні два десятиліття утворилося вдвічі більше полімерних відходів і лише 9% з них успішно переробляються.

 

Споживчий попит на екологічно чисту упаковку зростає

 

Споживачі висловлюють дедалі більше занепокоєння та вживають прямих заходів щодо проблем навколишнього середовища та сталого розвитку, тоді як уряди запроваджують більше заходів для скорочення викидів вуглецю.

 

Згідно з останнім опитуванням споживачів GlobalData за 1 квартал 2023 року, понад 75% споживачів у всьому світі вважають екологічно чисті пакувальні матеріали важливими або прийнятними для придбання продукту.

Втручання уряду зростає

 

Уряд Шотландії звернув увагу на проблему зменшення відходів полімерної упаковки у виробництві напоїв із запланованим запуском схеми повернення депозитів (DRS), яка включає полімерні пляшки, починаючи з 2025 року. Близько 70% шотландців підтримують цю схему, відповідно до до Zero Waste Scotland, яка також підтверджує на своєму веб-сайті, що ця схема може скоротити викиди в еквіваленті CO2 на 160 тис. тонн щороку.

 

«Можна розглянути можливість подальшого державного втручання, якщо подібні ініціативи не досягнуть очікуваних результатів», — коментує Сундар. «Хоч споживачі явно віддають перевагу екологічно чистій упаковці, завдання для компаній FMCG полягає в тому, щоб вони також залишалися конкурентоспроможними в ціноутворенні в умовах поточної кризи вартості життя. Такі схеми, як DRS, можуть допомогти, оскільки вони збільшують кількість упаковки, що переробляється, і пропонують споживачам додатковий стимул робити екологічніший вибір».

 

Компанії FMCG активізують свої зусилля щодо скорочення використання полімерів

 

Пакувальна промисловість і виробники прискорюють свої зусилля щодо подальшого скорочення використання полімерів в ланцюжку постачання. Глобальні компанії, що займаються виробництвом харчових продуктів і напоїв, поставили перед собою низку цілей щодо скорочення використання упаковки з первинних полімерівї та розробляють низку нових ініціатив, щоб допомогти їх досягти.

 

Kraft Heinz поставив перед собою нові цілі щодо мінімізації використання первинних полімерів до 20% до 2030 р., вже перейшовши на 30% переробленого вмісту для більшості своїх пляшок, які продаються у Великобританії, Бразилії та на європейських ринках. У партнерстві з Pulpex компанія розробляє паперову пляшку, придатну для вторинної переробки, використовуючи 100% екологічно чисту деревну целюлозу для свого продукту Heinz Tomato Ketchup. Наразі прототип пляшки тестується, щоб визначити його ефективність перед виходом на ринок.

 

За оцінками PepsiCo, ініціативи щодо скорочення використання полімерної упаковки можуть позбавити понад 400 тис. метричних тонн первинного матеріалу до 2030 р. Для досягнення цієї мети компанія розробляє упаковку, щоб мінімізувати використання матеріалів, переходячи на альтернативні, екологічно чисті матеріали та працює над оновленням упаковки. щоб зменшити потребу в одноразових полімерних виробах за допомогою багаторазових моделей або моделей з меншою упаковкою/без упаковки.

 

Coca-Cola Europacific Partners інвестує в стартап CuRe Technology з переробки вторинної сировини, щоб підтримати зусилля з усунення первинних полімерів в своїх пляшках. Компанія розробила технологію «омолодження поліестеру», спрямовану на поліестер, який важко переробити, наприклад матеріал, що містить кольорові пігменти, перетворюючи його на високоякісний rPET. Це створило нове джерело rPET з вуглецевим слідом, який, як стверджується, був приблизно на 65% нижчим, ніж первинний PET.

 

Тим часом Plastipak Packaging і LanzaTech Global працюють у партнерстві над створенням першої в світі ПЕТ-смоли PPKNatura з уловлених викидів вуглецю, яка має властивості первинного викопного ПЕТ, але має менший вуглецевий слід.

 

«Гравці галузі та провідні бренди товарів народного споживання продовжують працювати над скороченням використання первинних полімерів у своїх ланцюжках поставок, замінюючи їх рослинними і переробленими полімерами», — додає Сундар. «Незважаючи на те, що кардинальне рішення щодо повної відмови від первинного ПЕТ залишається недосяжним, напрямок руху зрозумілий, і подальші нові технологічні розробки цілком можуть забезпечити безпечну та комерційно життєздатну альтернативу в найближчі роки».

 

Джерело: GlobalData