Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

DOW І MURA БУДУТЬ СПІВПРАЦЮВАТИ В СФЕРІ ПЕРЕРОБКИ ПЛАСТМАС

23.04.2021

22.04.2021г. компанія Dow (NYSE: DOW) – світовий лідер в області наукоємних матеріалів, і компанія Mura Technology – глобальний новатор передових рішень з переробки пластмас, оголосили про партнерство, спрямоване на забезпечення захисту навколишнього середовища від відходів полімерів.

 

Співпраця сприятиме швидкому поширенню нового удосконаленого процесу переробки HydroPRS™ (Hydrothermal Plastic Recycling Solution) компанії Mura, спрямованого на запобігання потрапляння полімерів і вуглецю в навколишнє середовище, а також на створення екологічної полімерної сировини в рамках економіки замкнутого циклу. Ця співпраця знаменує собою важливий крок у прагненні компанії Dow просувати економіку замкнутого циклу при виробництві полімерів та запобігати попаданню відходів пластмас в навколишнє середовище.

 

Дане партнерство об'єднує можливості Dow в області наукоємних матеріалів, глобальну присутність і фінансові ресурси з провідними технологіями компанії Mura, що дозволяє виробляти відновлювальну сировину. Потім з неї отримують придатні для вторинної переробки полімери, яких все частіше потребують споживачі і світові бренди.

 

Запатентоване компанією Mura рішення HydroPRS™ являє собою революційний вдосконалений процес переробки, який використовує зверхкритичну пару для перетворення полімерів назад в хімічні речовини і масла, з яких вони були виготовлені, для використання в нових, еквівалентних первинним полімерних продуктах. Процес HydroPRS™ може переробляти всі види полімерів, включаючи багатошарові гнучкі полімери, які використовуються в упаковці, які на даний час найважче піддаються вторинній переробці і часто спалюються або відправляються на звалища.

 

ЯК ПРАЦЮЄ технологія HydroPRS™?


Важливо відзначити, що пластмаси, вироблені з використанням цих перероблених продуктів, як очікується, будуть придатні для використання в упаковці, що контактує з харчовими продуктами, на відміну від більшості інших процесів переробки. При використанні технології Mura немає обмежень по кількості разів, коли один і той же матеріал може бути вдруге перероблений – це означає, що дана технологія має потенціал значно скоротити використовувані полімери і виробляти сировину для економіки замкнутого циклу. Крім того, очікується, що передові технології переробки дозволять заощадити приблизно 1,5 т CO2 на одну тону перероблених полімерів в порівнянні зі спаленням полімерів, які не піддаються переробці.

Компанія Dow буде відігравати важливу роль – глобального виробника полімерів, підтверджуючи, що рішення компанії Mura здатне задовольнити потреби галузі в області сталого розвитку та продуктивності, а також, що продукти, вироблені з допомогою технології HydroPRS™, можуть бути використані для виробництва нових полімерних виробів в великих масштабах.

 

Перший в світі завод, що використовує технологію HydroPRS™ знаходиться в стадії розробки в місті Тіссайд, Великобританія, а перша лінія потужністю 20 тис. т на рік, як очікується, буде введена в експлуатацію в 2022 р.

 

 

Після того, як всі чотири лінії заводу будуть завершені, компанія Mura зможе переробляти до 80 тис. т відходів пластмас на рік, забезпечуючи Dow матеріалами, отриманими в результаті цього процесу. Dow буде використовувати ці матеріали для розробки нових первинних полімерів, що використовуються для виробництва упаковки для харчових продуктів та інших пакувальних рішень, які потім будуть повторно циркулювати в глобальному виробничо-збутовому ланцюгу, створюючи тим самим справжню економіку замкнутого циклу.

 

Карстен Ларсен, комерційний директор Plastic Circularity, регіон Європа, Близький Схід і Африка, і Азіатський Тихоокеанський Регіон, підрозділи Упаковка і спеціальні пластики Dow, прокоментував: «Ми раді надати свої інвестиції і поділитися досвідом, щоб підтримати розвиток цього дійсно інноваційного процесу переробки відходів. Ми маємо намір впровадити реальні зміни, щоб припинити потрапляння полімерів у відходи і прискорити перехід до економіки замкнутого циклу. Ми знаємо, що для досягнення цієї мети потрібні серйозні інновації та інвестиції, і ми не можемо зробити це поодинці. Ось чому наше партнерство з компанією Mura так захоплююче і саме тому ми вважаємо, що воно стане ключовим елементом нашої стратегії по переробці відходів в майбутньому».

 

Доктор Стів Махон, генеральний директор Mura Technology, сказав: «Забруднення полімерами – це глобальна проблема, і наша мета полягає в тому, щоб зустріти її обличчям до обличчя, відбираючи мільйони тонн полімерних відходів щороку і змушуючи їх знову працювати як цінний ресурс для найбільших світових брендів.

Ми міняємо думку про полімери – не як про щось, що можна викинути, а як про продукт, який можна використовувати знову і знову, екологічно безпечно і не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Наше партнерство з компанією Dow допоможе зробити це реальністю для глобальних брендів і забезпечити економіку замкнутого циклу в сфері виробництва полімерних продуктів по всьому світу протягом наступного десятиліття».

 

Цей «невикористаний ресурс» відходів з пластмас являє собою величезну економічну можливість – за даними Світового економічного форуму вона оцінюється в 120 млрд доларів на рік. Світове виробництво полімерів також щорічно створює близько 390 млн т CO2, що еквівалентно більш ніж 172 млн. автомобілів. У той час як сьогодні на виробництво полімерів припадає близько 6% світового споживання нафти, завдяки впровадженню цієї технології, здатної переробляти всі види полімерів і створювати інгредієнти економіки замкнутого циклу, вдосконалена переробка може скоротити використання нафти хімічною промисловістю.

 

Компанія Mura пропонує перспективу різкого скорочення глобальних відходів полімерів і пов'язаних з ними викидів.

 

Щоб скоротити відходи полімерів по всьому світу, Mura розробила свою бізнес-модель для швидкого глобального розширення і будує світову мережу партнерів. Компанія Dow приєднується до інших великих світових гравців, таких як KBR Inc. – базується в США багатонаціональна інжинірингова компанія, Wood – глобальна консалтингова та інжинірингова компанія, і Igus GmbH – світовий лідер у виробництві промислових полімерів в ролі партнерів для прискорення впровадження технологій компанії Mura по всьому світу.

 

Процес HydroPRS™ компанії Mura використовує в своїй основі технологію Cat-HTR™, яка була розроблена і належить компанії Licella Holdings Limited, Новий Південний Уельс, Австралія. Поряд зі своїм першим заводом в Великобританії компанія Mura визначила можливості розвитку в Німеччині та Сполучених Штатах. В обох країнах компанія буде розвивати нові заводи з переробки відходів протягом наступних п'яти років, а також на азіатських ринках – в рамках швидкого глобального розширення, яке призведе до того, що до 2025 року в усьому світі будуть створені потужності з переробки мільйонів тонн відходів. Партнерство з Dow стане ключовим фактором у досягненні цієї мети.

 

Компанія Mura продовжує збирати кошти для подальшого розширення і веде переговори з цілою низкою глобальних інвесторів.

 

Оголошене сьогодні партнерство є ще одним прикладом того, як компанія Dow працює з партнерами, щоб надати імпульс проривним передовим технологіям з переробки відходів і стимулювати інновації, що змінюють правила гри і перешкоджатиме потраплянню відходів пластмас в навколишнє середовище.

 

 

Джерело: DOW