Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

CEFLEX ПРОВОДИТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

18.03.2021

CEFLEX співпрацює з PCEP, Petcore Europe, Styrenics Circular Solutions та командою MORE Recycling, щоб зрозуміти реальність зібраних сьогодні побутових відходів упаковки. Наразі первинне дослідження з Великобританії виявило:

  • Понад 4,595 т матеріалу було відсортовано вручну на двох майданчиках, з них 3,240 т – залишки відходів, а 1,355 т – окремо зібрані на вторинну переробку;
  • Понад 66,5% гнучкої упаковки, виявленої у зразках залишкових відходів, було класифіковано як готовий до переробки мономатеріал – це включає моно-ПЕ, моно-ПП, моно-ПЕТ, моно-папір та моно-алюміній.

Польові роботи на двох майданчиках у Великобританії відбулись у грудні 2020 року, а роботи над зразками відходів з Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі та Іспанії мають відбутися навесні 2021 року.

Грехем Гоулдер, координатор проекту CEFLEX, сказав: «Це життєво важлива інформація про те, як сьогодні матеріал рухається в системі – і які рішення для збору, сортування та переробки необхідні для забезпечення кругової економії гнучкої тари та інших пакувальних матеріалів.

Первинні результати першої дослідженої країни показують значну кількість матеріалів, що підлягають вторинній переробці, залишаються у потоці змішаних відходів. Це свідчить про необхідність поліпшити відбір та повторне використання цих матеріалів»

Аналіз проводиться екологічним консультантом Resource Futues. За даними CEFLEX, дослідники вручну сортують, ідентифікують і зважують репрезентативні зразки, а потім відносять зібрану тару до майже 200 категорій. Окрім того, команда складає карту, де упаковка з’являється у вторинних сировинах або залишкових потоках відходів, і використовує технологію Near Infrared для детальної розбивки типів полімерів.

Аналіз охоплює всі типи споживчої упаковки – від обгортки, мішків та пакетів до пляшок, піддонів та тюбиків – на ключових європейських ринках.

Венеція Спенсер, генеральний секретар PCEP, додала: «Я дуже рада цьому проєкту, який вже на ранніх стадіях приніс величезне розуміння. Точне розуміння кількості поліолефінів, зібраних шляхом переробки та залишкових потоків побутових відходів, зіграє важливу роль у виконанні зобов'язань PCEP щодо їх посилення збору та сортування».