Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ДОРОЖНЯ КАРТА ДЛЯ АЛЮМІНІЄВОЇ УПАКОВКИ

30.03.2021

Європейська асоціація виробників упаковки з алюмінію та металів розпочала спільну «Дорожню карту щодо досягнення 100% переробки алюмінієвих банок для напоїв до 2030 року» «Дорожня карта» відображає переконання виробників алюмінієвих листів, виробників алюмінієвих банок для напоїв та переробників використаних алюмінієвих банок для напоїв у тому, що весь потенціал алюмінієвих банок для напоїв в справді кругової економіки може бути досягнутий протягом наступних десяти років.


«Дорожня карта» була розпочата під час вебінару, організованого спільно двома асоціаціями та у якому взяли участь понад 200 зацікавлених сторін, співпраця з якими буде життєво важливою для досягнення цієї амбіційної, але реалістичної мети.

 

Олівер Грехем, голова комісії з виробництва упаковки для напоїв у компанії Metal Packaging Europe, сказав: «Виготовлені з постійного та нескінченно вторинного матеріалу, легко сортується та ефективно переробляється, а також має високу економічну цінність по закінченню терміну експлуатації, алюмінієві банки для напоїв придатний для «справжньої циркулярності». З огляду на це, досягнення 100% переробки банок для напоїв до 2030 року є реалістичною метою, заснованою на максимізації кругового потенціалу алюмінієвої банки для напоїв».

 

Енді Доран, голова Європейської групи упаковки з алюмінію, додав: «Хоча ми впевнені, що зможемо досягти цієї амбіційної мети, вона потребуватиме участі та підтримки всього ланцюжка створення вартості. Тому ми закликаємо наших партнерів, включаючи власників торгових марок, роздрібних продавців, споживачів, організації з переробки упаковки, переробників та інших, співпрацювати з нами для подальшого вдосконалення збору банок, як частину спільної місії з повного закриття циклу та переходу від поточного коефіцієнту переробки 76,1% до реального рівня переробки 100% у 2030 році».

 

Кестутіс Садаускас, директор з циркулярної економіки і зеленого зростання в Генеральному директораті Європейської комісії з питань навколишнього середовища, привітав ініціативу: «Алюмінієву промисловість можна похвалити за її зусилля по поліпшенню швидкості реціркулюємої упаковки для напоїв. Наша мета полягає в тому, щоб всі упаковки на ринку ЄС у 2030 році або вторинно перероблялися, або повторно використовувалися».

 

Після презентації «Дорожньої карти» відбулася жвава панельна дискусія, в якій взяли участь спікери з ключових сфер ланцюжка створення вартості, які висловили бажання працювати над досягненням 100-відсоткової мети, визначеної в Дорожній карті. Менно Купманс з Soul Water описав алюмінієву банку для напоїв як ідеальну, що ідеально підходить до соціально свідомого та стійкого духу бренду, тоді як Софі Дженнір із французької системи "Зелена крапка" CITEO пообіцяла вдосконалити французьку систему жовтих сміттєвих контейнерів для всієї вторинної упаковки, включаючи банки для напоїв. К'єлл Олав Мальдум з норвезької системи повернення депозитів (DRS) INFINITUM наголосив, наскільки алюміній підходить для економічно ефективного DRS.

 

Цифрова версія та короткий опис Дорожньої карти переробки алюмінієвих банок для напоїв доступні на європейських веб-сайтах з упаковки алюмінію та металу в Європі.