Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЗАСІДАННЯ WPO НА IPACK-IMA В МІЛАНІ

09.05.2022

На початку травня в Італії, в Мілані проходила виставка процесів переробки та пакування Ipack-Ima. Саме під час цієї виставки проводила свої перші «живі» заходи Всесвітня Пакувальна Організація WPO. Це – нагородження переможців конкурсу WorldStar 2022 та засідання Ради директорів WPO на якому одним з питань порядку денного було голосування за запропоновану Європейським Консорціумом Пакувальних Інститутів (EPIC) резолюцію щодо засудження розпочатої росією війни проти України.

 

Клуб пакувальників дуже вдячний нашим європейським колегам з EPIC за можливість президенту асоціації відвідати ці важливі для українських пакувальників заходи завдяки фінансуванню з фонду Консорціуму.

 

4 травня 2022 р. на території виставкового центру Fiera Milano проходила церемонія нагородження переможців конкурсу WorldStar 2022. Серед 240 переможців з 36 країн світу перемогу у цьому престижному конкурсі вибороли дві українські компанії – ТОВ МНВП «Аріс» Лтд за пакет дой-пак з прозорим вікном для агресивних інгредієнтів та ТОВ «Інпак» одноразовий пластиковий контейнер з ущільненням і водонепроникною герметичною кришкою. Обидві компанії вперше брали участь у WorldStar і одразу отримали високе визнання своєї роботи. На превеликий жаль представники компаній не змогли взяти участь та особисто отримати призи. Оголошуючи переможців з України, ведучий церемонії, генеральний секретар Йоханнес Бергмайр, сказав: «Зараз нагороди отримає країна, яка вже перемогла в нашому конкурсі і обов’язково переможе російських агресорів». Всі учасники церемонії стоячи аплодували під час отримання нагород президентом Клубу пакувальників.

  

 

Наступного дня проходило чергове, 107-ме засідання Ради директорів WPO.


 

Зазвичай порядок денний складається з основних питань – звітів президента, генерального секретаря та представників робочих груп з освіти, маркетингу, сталого розвитку, прийому нових членів WPO. На 107-му засідання члени EPIC за участю Клубу пакувальників підготували та винесли на голосування резолюцію щодо позиції WPO до нападу росії на Україну. Оскільки до складу організації входять країни, які і на теперішній час знаходяться в стані конфронтації та мають претензії одна до одної, обговорення резолюції вийшло бурхливим та тривалим. Вперше за останні 25 років голосування було таємним. Та в кінці кінців резолюція EPIC переважною більшістю голосів була прийнята.

Ось її текст:

1. WPO засуджує та виступає проти військових дій Росії в Україні. Ті члени WPO, які не згодні з цим, повинні добровільно припинити своє членство у WPO. Тим членам WPO, які ризикують безпекою, свободою або навіть життям, відкрито висловлюючи свою думку, але згодні з цією резолюцією, пропонується звернутися безпосередньо до секретаріату WPO для отримання гарантій їх анонімності.
2. WPO здійснить негайні дії з розробки та впровадження обов'язкового Кодексу поведінки відповідно до загальноприйнятих вимог прозорості та ділової поведінки. Цей Кодекс поведінки буде винесений на перше засідання Ради WPO після засідання в Мілані 5 травня 2022 року для затвердження членами WPO.
3. WPO негайно (тобто з 5 травня 2022 року) припиняє до подальшого повідомлення всі види співпраці з (колишніми) членами WPO, які не погоджуються з Резолюцією 1. Це стосується, зокрема, організації Всесвітнього конкурсу «Зірка упаковки», Всесвітнього конкурсу «Старт» серед студентів, розробки та проведення освітніх та навчальних програм, а також участі членів Правління WPO qualitate qua у конференціях та виставках.

 

Це ще один крок до нашої ПЕРЕМОГИ.